Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır? | Maskaraa

Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır?

yuz temizleme sutu nasil kullanilir

Cildimizdeki makyaj, kir ve ölü derilerden kurtulma vakti geldiğinde elimiz direkt yüz temizleme sütüne gidiyor. Yüz temizleme sütü, cilt temizleyici ürünler arasında en çok tercih edilenlerden biridir. Bunun sebebi, cildi derinlemesine temizlemesinin yanında oldukça pratik bir ürün olmasıdır. Ancak, her üründe olduğu gibi, yüz temizleme sütünden de maksimum faydayı sağlamak için ürünü doğru bir şekilde kullandığınızdan emin olmalısınız. Yüz temizleme sütü nasıl kullanılıryüz temizleme sütü faydaları nelerdir tüm ayrıntılarıyla yazımızda bulabilirsiniz.

yuz temizleme sutu nasil kullanilir

Yüz temizleme sütü nasıl kullanılır?

Yüz temizleme sütü, cildi derinlemesine temizleyerek siyah nokta ve sivilce probleminin önüne geçer. Cildi kirden arındırırken cildin nem ihtiyacını sağlar ve cildin nem dengesini korumasına yardımcı olur. Bu nedenle, yüz temizleme sütü her cilt tipi için kullanıma uygundur. Ayrıca, cildi ölü derilerden arındırarak cilde sağlıklı bir parlaklık kazandırır. Peki yüz temizleme sütü nasıl kullanılır?

  1. Öncelikle cildinize uygun bir yüz temizleme sütü kullanmalısınız. Yüz temizleme sütleri her ne kadar her cilt tipi için uygun olsa da hassas, çok kuru veya sivilceli bir cilt yapınız varsa cilt tipinize özel bir yüz temizleme sütü seçmelisiniz.
  2. Yüz temizleme sütünü sabah ve akşam cildinizi temizlerken ve makyajınızı temizlerken kullanabilirsiniz. Ürünü makyaj pamuğuna fındık büyüklüğünde dökün ve cildinize dairesel hareketlerle uygulayın.
  3. Eğer cildinizde ağır bir makyaj varsa veya cildinizin makyaj kalıntılarından arınmadığını düşünüyorsanız parmağınızın ucuna döktüğünüz yüz temizleme sütünü siyah nokta ve yağlanmaya meyilli olan alın, burun, yanak ve çene bölgesine dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve ılık suyla durulayın.
  4. Cildinizi yüz temizleme sütü ile temizledikten sonra açılan gözeneklerinizin sıkılaşması için cildinize tonik uygulayın. Cildiniz toniği emdikten sonra nemlendiricinizi uygulayabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap