Burçlara Göre Makyaj Önerileri - Maskaraa

Burçlara Göre Makyaj Önerileri

makyaj nasil yapilir

Birçok kadın için makyajın önemli olduğunu biliyoruz. Küçüklükten anne ve ablalarımızın makyaj malzemelerini karıştırmakla başladı bu merak. Fakat sadece merak olmakla kalmayıp, evrensel bir hobi haline gelmeye başladı. Bir yandan makyajı eğlenceli bir hale getirmek de bizim elimizde… Hadi şimdi tüm burçlar için hazırladığımız farklı makyaj stillerini inceleyelim.

sabah makyaji

Koç (21 Mart-20 Nisan)

Her zaman için çevresindekiler tarafından coşku ve enerjisi ile fark edilen koç burcu kadınları için kırmızı mat ruju öneriyoruz. Koç burcu kadını kendinden emin tavrıyla, kırmızı mat ruju koyu tonlu bir dudak kalemi ile uygularsanız, daha dolgun bir görünüm kazanabilirsiniz. Bu da sizi daha güzel ve sıra dışı bir hale getirecektir.

Boğa (21 Nisan-21 Mayıs)

Boğa kadının güzelliğine ve mükemmelliğine sıra dışı bir görünüm eklemek en iyi bir allık uygulamakla olacaktır. Allık uygulayarak özgüveninizi artırmayı ve daha cesur bir hale gelmeyi unutmayın.

İkizler (22 Mayıs-21 Haziran)

İkizler kadını daima her şeyi dengede tutmak ister. Aynı zamanda saçmalıklardan kaçınırlar buna makyaj da dahil. Makyaj ürünleri ise her zaman sabittir. Daha çok gerçekçi ve doğal görünümleri severler. Bizim önerimiz ise bronzer yardımı ile elmacık kemiklerinizi önde tutarak daha doğal ve etkileyici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Aslan (23 Temmuz-23 Ağustos)

Aslan kadının heybet ve ihtişam sevgisi yadsınamaz bir gerçektir. Bu güzel ve asil kadınların daha keskin görünmesi için cesur kaş makyajının gerekli olduğunu düşünüyoruz. Kıvrımlı ve belirgin kaşlar aslan kadının asil karakterini ortaya çıkaracaktır. Unutmayalım ki kaşlar makyajı ve yüz simetrisini tamamlayan en önemli unsurlardandır.

Başak (24 Ağustos-22 Eylül)

Başak kadınlarının titizliği konusunda hepimiz hemfikiriz. Bu noktada onlara yakışacak en güzel makyaj saf ve duru görünümlü olandır. Hafif bir fondöten, pembe dudak nemlendiricisi birbirini tamamlayan güzel unsurlardandır. Böylece doğal görünümünüzü bozmaz, yüzünüze daha yatıştırıcı bir renk verir.

Terazi (23 Eylül-23 Ekim)

Sizce böyle ince bir eyeliner ve hafif bir göz farı terazi kadınının sevimliliği ile gelen slim görünümle uyuşuyor mu? Tabii ki bu mükemmel olurdu. Çevresi tarafından sevilen ve herkese pozitif enerji enjekte eden terazi kadınları, her yönden etkileyicidir ancak göz kalemi ve hafif bir far ekstra çekicilik katmaktadır.

Akrep (24 Ekim-22 Kasım)

Akrep denilince aşk ve tutku gelir. Aşk ise nefes kesen dudaklardan ve keskin yüzlerden gelir. Kahverengi tonlarını kombinlerseniz ten renginize uygun iki koyu bronzer tonu ile kışa çok yakışacaktır. Dolgun, belirgin dudaklara ve sivri elmacık kemiklerine sahip olacaksınız.

Yay (23 Kasım-21 Aralık)

Kırmızının en koyu tonu olan bordo ruj, dik duran siz yay kadınlarının karakterine çok yakışıyor. Çok fazla makyaj yapmak sizin enerji yapınıza aykırı olduğundan, gece gündüz makyaj yapmak yerine tek başına bir ruj yeterlidir. Özel günlerde yüzünüze şampanya rengi ruj ve maskara sizi güne hazırlamaya yeterlidir.

Oğlak (22 Aralık-20 Ocak)

Oğlak kadını olmak, açık ve güvenilir olmak demektir. Makyaj bir kadına net ve inandırıcı görünüm veren önemli faktörlerdendir. İlk olarak CC krem ile cildinizi pürüzsüz ve parlak hale getirip, ardından yanaklara ve üst dudağa hafif bir aydınlatıcı uygulayarak daha çekici bir yüze sahip olabilirsiniz.

Kova (21 Ocak-18 Şubat)

Uzun kirpikler, yoğun görünüm ve kendinden emin bakışlar… Tabii ki onlar kova kadınları. Kova kadınlarının nasıl bu özel görünüme sahip olduğunu bilmek ister misiniz? Elbette yoğun maskaralarla. Uzun ve dolgun kirpiklerini sergileyen zeki kadınlar, oldukça özgüvenli bir görüntü oluşturacaktır ama benim uzun kirpiklerim yok demek zorunda kalmayın. Takma kirpikler en iyi kurtarıcınız olacak.

Balık (19 Şubat-20 Mart)

Size yaratıcı balık kadınları için yepyeni cesur makyaj görünümleri getiriyoruz. İlk olmak isteyen varsa o da balık kadını! Hem koyu dudak makyajı hem de hafif göz makyajı ile balık kadınları bu sene favori olacak.

Her burçtan kadına özel ve muhteşem önerilerimiz ile bu sezon makyajınızı yenileyecek ve yaşıtlarınızın kıskandığı biri olacaksınız. Farklı olmalısın ve tüm dikkatleri üzerine çekmelisin! Hadi fırçanı al ve makyaj yapmaya başla.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Esra Çelik

Yorum yap