Akıllı ve Güzel Kadınlar Neden Yalnız Kalıyor? – Maskaraa

Akıllı ve Güzel Kadınlar Neden Yalnız Kalıyor?

yalniz kadin

Siz de arkadaşlarınıza birçok kez neden yalnız olduklarını ve bir aile kurmak için acele etmediklerini soruyorsunuzdur. Genelde konuya biraz şaka ile yaklaşabilirler fakat problemin kökü çok daha derin. Oldukça güzel ve akıllı kadınlar genelde bir ilişki içinde olmayı tercih etmezler. Bir araştırma sonucunda Amerikan kadınlarının yüzde 50.2’si yalnız; ki bu yaklaşık olarak 124.6 milyon insana denk geliyor ve Amerika’da evli kadınlardan çok yalnız kadınlar var. Bizde bu konunun derinliklerini inip cevaplar bulmaya çalıştık;

1- Modern kadınlar bağımsızdır

Kadınlar kendi hakları için savaşıyor ve dünyayı değiştiriyorlar. Gittikçe daha fazla kadınlar erkeklerle eşit ve daha iyi işler yapıyorlar ve böylece bağımsızlaşıyorlar. Artık kadınların daha fazla fiziksel işler için erkeklere ihtiyaçları yok çünkü kolaylıkla bir servisi arayabiliyor ve karşılığını ödeyebiliyorlar. Ve bazen de bu eşlerinin problemi çözmelerini beklemelerinden daha hızlı oluyor.

2- Kadınlar özgürlüklerine ve boş zamanlarına daha fazla saygı duymaya başladılar

Şimdi kadınlar işten sonra evde eşleri ve çocukları için yemek pişirmektense kendilerine zaman ayırmayı tercih ediyorlar. Bir spaya, güzellik salonuna, alışverişe ya da kendilerini geliştirmek için kurslara veya etkinliklere gitmek, çocuklarla ilgilenmekten ve bir adamdan sonra evde temizlik yapmaktan çok daha çekici görünüyor.

3- Kadınlar duygusal yönden daha istikrarlı olmaya başladılar

Kadınlar daha güçlü, duygusal olarak daha istikrarlı ve daha eğitimli hale geldiler. Modern hayat onlara erkekler ile neredeyse aynı şansı veriyor. Bu onların psikolojilerini etkiliyor. Bir destek olmadan yalnız yaşamaktan korkmuyorlar. Sevmedikleri ve saygı duymadıkları bir adamla aynı yatağı paylaşmaktansa uygun bir eş bulana kadar beklemeyi tercih ediyorlar.

4- Modern kadınlar alternatif ilişkileri sevmeye başladı

Günümüzde ilişkilerdeki tercihlerimizi göstermekten korkmuyoruz. Uygun gördüğümüz gibi yaşayabiliriz ve hiç kimse bizi aynı cinsiyetten bir eş seçtiğimiz ya da özgür bir ilişki yaşadığımız için yargılayamaz. Açıkçası bu insanların evlenmemelerine ve sadece birlikte yaşamalarına sebep oluyor.

5- Modern kadınlar çok yüksek standartlara sahipler

Kendi paranızı kazandığınızda, bir veya iki dereceye sahip olduğunuzda, dış görünüşünüze dikkat edersiniz ve kendinizi diğer alanlarda geliştirirsiniz; bu yüzden sizi hayatınızın daha düşük bir seviyesine düşürmeyecek bir erkek beklersiniz. Sizin çabalarınızı takdir etmeyen birini kabul edemezsiniz. Düşük standartlara tahammül etmeniz
mümkün değildir çünkü onlar size daha iyi bir hayat vermeyecekler. Kısacası yalnız kalmak ve sadece kendinize bakmaya devam etmek daha kolaydır.

5- Erkekler güzel ve akıllı kadınlarla tanışmaktan daha çok korkuyor

Erkekler güzel, bağımsız ve akıllı bir kadın gördüklerinde ilk adımı atmak konusunda pek hevesli değillerdir. Çünkü o mükemmel kadının yalnız olamayacağını düşünürler. Ayrıca kimse de geri çevrilmek istemez. Ve çoğu kadın asla ilk adımı atmaz, çünkü yaşamlarında kendi kendilerine yeterliler zaten.

6- Modern kadınlar artık masallara inanmıyor

Evet, bir kadının bir erkeğe olan güven seviyesi, modern standartlar ve tüketim dönemi nedeniyle çok daha düşüktür. Kimse kırık bir kalbe sahip olmak istemez ve kadınların ihanete uğradığına dair kaç tane hikaye
duyduk? Çocukluğumuzdan beri, kendi şirketini kuran, yöneten ve genelde oldukça başarılı kadınların olduğu filmler izledik. Modern hayat hepimize modern öncelikler veriyor ve biz de bunları kabul ediyoruz.

Yazar hakkında

Kezban Soğucaklı

Kezban Soğucaklı

Yeditepe Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam etmektedir.

Yorum yap