Bilmeniz Gereken Hayat Kurtarıcı Kıyafet Hileleri - Maskaraa

Bilmeniz Gereken Hayat Kurtarıcı Kıyafet Hileleri

hayat kurtaran kiyafet hilesi

Kendinizi hiç ofiste, dışarıda veya önemli bir görüşmede zor bir durumun içinde buldunuz mu? Bazen bu durum kesinlikle gününüzü mahvedebilir! Bugün sizlere bu tür aksilikleri ortadan kaldırmak için denenmiş ve test edilmiş kıyafet hilelerinden bahsedeceğim.

“Uçuş riski yok” eteği

hayat kurtaran kiyafet hilesi

Bir gece önceden kombinini yaptın ve etek giyeceksin fakat o gün dışarısı rüzgarlı mı? Bunun kolay ve hızlı bir çözümü var: Küçük madeni paralar! Bunları eteğinizin iç kısmına bant ile yapıştırın ve rüzgarın kıyafetinizi havaya kaldırma riskine izin vermeyin.

“Hamile pantolonu” hilesi

hayat kurtaran kiyafet hilesi

Hamileliğinizden dolayı sizi tebrik edebilir miyiz? Fakat birkaç ay sonra kaçınılmaz olarak en sevdiğiniz etek ve kotlarınızdan bazılarının fermuarlarını kapatamayabilirsiniz. Straplez bir penyeyi fotoğrafta görüldüğü gibi pantolonunuzun kemer kısmına giyip fermuar ve düğmenizi açık bırakarak rahat edebilirsiniz.

“Uzun çizme giyme” hilesi

hayat kurtaran kiyafet hilesi

Basitçe kotunuzun bacağını sarın, üzerlerine uzun bir çorap giyin ve çizmelerinizi çorabın üzerine fermuarlayın.

“Eski kazaklarınızı atmayın” yenileyin

hayat kurtaran kiyafet hilesi

O eski ama güzel ve asla atmaya kıyamadığınız kazaklar… Biraz temizlemek için tıraş bıçağı kullanabilirsiniz, ancak sentetik ve gevşek örülmüş kazakların zarar görebileceğini unutmayın. Kazağınızda delik açmamaya çok dikkat edin.

“Pantolonunuz mu yırtıldı?” panik yok!

hayat kurtaran kiyafet hilesi

Bu gibi durumlarda eve gidip şortunuzu değiştiremiyorsanız, en yakın yerde ulaşabileceğiniz bir zımba alın ve yırtılan yeri iç dikişlerinde zımbalayarak bu durumdan kurtulun. Bu size birkaç saat verir ve diğer insanlar da muhtemelen fark etmez.

“Kopmuş bir düğme” sorunsalı

hayat kurtaran kiyafet hilesi

Düğmeniz koptu ama yanınızda iğne iplik yok mu? Düğmenizi fotoğraftaki gibi bir ataç yardımıyla dikene kadar gömleğinize tekrar sabitleyebilirsiniz.

“Saç düzleştiricisinden, ütüye” hilesi

hayat kurtaran kiyafet hilesi

Aniden çıkagelen bir toplantıya kırışık gömlek yakasıyla katılmayı kim ister? Neyse ki saç ürünlerimizi genellikle yakınımızda tutuyoruz. İşte size saniyelik kolay ütü tekniği…

“Ojeleyin gitsin”

hayat kurtaran kiyafet hilesi

Düğmelerden çıkan iplikler hem çirkin bir görüntü oluşturur hem de düğmeler hiç istemediğimiz bir anda düşebilir. Bunu önlemek içinse bir parça şeffaf oje yeter de artar bile.

Herkesin bazen hızlı bir çözüme ihtiyacı vardır. Doğru şekilde yapmak için zamanınız veya fırsatınız olmadığında, bu hilelere başvurabilirsiniz. Umarız gününüz daha iyi geçecektir.

Kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ezgi Timuçin

Moda ve güzellik ilgi alanımdır. Ayrıca spor ve sağlıklı beslenme hayatımın vazgeçilmezleri arasındadır. Pilates ve açık havada yürüyüş favorimdir. Ayrıca kitap okumayı ve gezmeyi çok severim. İnsan okudukça ve gezdikçe kendini daha çok keşfeder buna inanırım. Kendimizi keşfetme duygumuzu asla yitirmemek umuduyla:)

Yorum yap