İç Çamaşırı Seçerken Yapılan En Sık 7 Hata - Maskaraa

İç Çamaşırı Seçerken Yapılan En Sık 7 Hata

ic camasiri secerken yapilan hatalar

Kadınların yüzde 70’inin göğüs ölçülerini bilmediğini ve bu nedenle yanlış sütyen ve iç çamaşır seçimi yaptığını biliyor muydunuz? Gelin iç çamaşırı seçerken en sık yapılan 7 hataya birlikte göz atalım.

1. Malzeme kalitesine dikkat edin

ic camasiri secerken yapilan en sik hatalar

%100 pamuklu iç çamaşırları sağlığınız için çok rahat ve güvenlidir fakat çabuk deforme olurlar ve hemen yırtılırlar. İç çamaşırı seçerken kumaşının %80 pamuk %20 likralı olması çamaşırınıza esneklik kazandıracak ve bu sıkıntıyı ortadan kaldıracaktır.

2. Göğüs ölçünüzü doğru seçin

ic camasiri secerken yapilan en sik hatalar

Sütyeniniz çok küçükse bu doğal kan akışını bozabilir. Çok büyük bir sütyenin de tam oturmayacağını ve sırt ağrısına neden olabileceğini bilmelisiniz. Günümüzde uzmanlar iç çamaşırlarınızı dikkatli seçmenizi önermektedir. İyi oturan bir sütyenin kayışları aşağı kaymaz ve sütyenin içinde kendinizi rahat hissedersiniz. Göğüslerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız, kendinden dolgulu olan ve kaldırıcı özelliği bulunan push-up sütyenlere göz atabilirsiniz.

3. Toparlayıcı korseleri uzun süre kullanmayın

ic camasiri secerken yapilan en sik hatalar

Hangi kadın magazin dergisinden fırlamış bir manken gibi gözükmeyi istemez ki? Görünümünü güzelleştirmek için toparlayıcı korse satın alan bir sürü kadın var. Özel günlerde kendinizi daha sıkı ve ince göstermek için tabi ki korse kullanabilirsiniz ama bu çamaşırları 6 saatten fazla kullandığınız takdirde hem kan akışınıza hem de vajinal sağlığınıza zarar vermiş olduğunuzu unutmamalısınız.

4. İç çamaşırlarını takım olarak alın

ic camasiri secerken yapilan en sik hatalar

Neyi neyle kombinleyeceğinize karar veremiyorsanız iç çamaşırınızı takım olarak almak sizi bu zahmetten kurtaracaktır. Hem üst ve alt kısım aynı kumaştan yapıldığı için birbiriyle mükemmel uyum sağlar hem de aynı renk ve desen, görünümünüzü uyumlu ve zarif hale getirir.

5. Dantelli çamaşırları dikkatli kullanın

Kalçanızın ekstra dikkat çekmesini istemiyorsanız dar pantolonların ya da ince kumaş taytların altına dantelli iç çamaşırı giymemeye özen gösterin. Kumaş yüzeyinde belli olan bu pürüzlülük insanların ilgisini çekecektir. Bunun yerine lazer kesim dikişsiz bir iç çamaşırı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

6. Kullanacağınız  sütyen çeşidini akıllıca seçin

Yapılan araştırmalar sütyen kullanmanın göğüs sağlığı üzerinde birçok faydası olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bunun en belirgin faydası göğüs şeklinizin bozulmasını engelliyor oluşudur. Ev içinde giymek için en iyi seçenek ise spor sütyenidir. Hem rahat ve yumuşak yapısıyla cildinizin nefes almasını sağlar hem de göğüslerinizin dik durmasına yardımcı olur.

7. Tangayı çok sık kullanmayın

ic camasiri secerken yapilan en sik hatalar

Pek çok kadın tanga giymeyi sever fakat tangalar bakteri üremesine ve tahrişe neden olabilen sentetik kumaşlardan yapılır. Yapılan araştırmalara göre tanganın anüsten vajinaya mikrop taşıdığı kanıtlanmış durumdadır. Bu yüzden tangayı her gün giymekten kaçının veya en azından zaman zaman daha rahat stillere geçmeye çalışın.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Cansın Akben Kır

Enerji tıbbı, homeopati, akupunktur ve karma astroloji konularına meraklı, hayata karşı bütüncül bir bakış açısı yakalamaya çalışan mistik biri.

Yorum yap