Buhar Maskesi Yaptığınızda Cildinizde Değişecek 6 Şey

Haftada Bir Kez Buhar Maskesi Yaptığınızda Cildinizde Değişecek 6 Şey

buhar maskesi faydalari

Olumsuz hava şartları, mevsim geçişi, gün ışığı, düzensiz ve yanlış beslenme cilt görünümünü etkileyen belirgin birkaç unsurdan sadece bazıları. Bu nedenle cildimize gerekli özeni düzenli bir şekilde göstermek gerekiyor. Farklı yaş grubu ve cilt türündeki insanların birçoğu bütçeleri ve bilgileri doğrultusunda cildine bakım yapıyor ya da yaptırıyor. Cilt türümüzün yanı sıra cilt yaşımıza göre bakım yapmakta son derece önemli, çünkü olduğumuz yaş ile cilt yaşımız farklılık gösterebiliyor. Gelin her cilt yaşına ve bütçeye sahip insanın uygulayabileceği buhar maskesini haftada bir düzenli uyguladığınızda cildinizde neler değişir birlikte göz atalım.

1. Gözeneklerin içerisindeki birikmiş kir ve makyaj kalıntıları temizlenir.

gozenekler

Su buharının ısısı ile gözenekler genişler. Bu sayede gözeneklerde birikmiş olan kir, makyaj kalıntıları ve fazla yağ dışarı atılarak temizlenmiş olur. Temiz gözenekler demek daha sağlıklı, daha parlak ve daha problemsiz bir cilt demektir.

2. Yüzünüzde sivilceye neden olan bakteriler ve ölü hücreler kaybolur.

buhar maskesi uygulama

Cildiniz, en değerli hazinenizdir. Aynı zamanda cildiniz sürekli olarak yenilenme halindedir. Bu yenilenme sonucunda biriken ölü hücreler ve bakteriler buhar maskesi sayesinde dışarı atılır. Bunun sonucunda daha rahat nefes alan bir cilde kavuşuruz.

3. Ciltteki oksijen seviyesi artar ve cildiniz daha sağlıklı görünür.

buhar maskesi uygulamasi

Temiz gözenekleriniz su buharında ki oksijenden faydalanır ve cildinizin oksijen seviyesinin yükselmesine yardımcı olur. Bununla birlikte daha sağlıklı ve kendinden ışıldayan bir cilde kavuşursunuz.

4. Yaşlanmanın etkilerini azaltır.

buhar maskesi uygulamasi

Ciltteki oksijen artışı aynı zamanda cildin daha nemli olmasını sağlayacaktır. Bu sayede sizin yaşınız ilerlerken cilt yaşınız geriden gelecektir ve kırışıklıklar olabildiğince ileri bir zamanda kendini gösterecektir.

5. Cildinizin nemi dengelenir.

buhar maskesi uygulamasi

Cilt bakım rutinimizle ya da tükettiğimiz sıvıyla her zaman cildimizin nemini dengeleyemeyiz. Buhar maskesinin içerdiği oksijen cildimize direk nüfuz eder. Bu sayede olması gereken nem seviyesini yakalamış oluruz.

6. Cildimize kullandığımız ürünlerin verimini artırır.

buhar maskesi uygulamasi

Daha temiz, nemli, bakımlı ve ışıldayan bir cilt elde etmişken kullandığımız ürünlerin iyi emilmesi ve buna bağlı olarak ürünlerden aldığımız verimin artması gayet olası bir durum.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ceren Çakır

İstanbul Medipol Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi ve Atatürk Üniversitesi Reklamcılık öğrencisi. Kahvesiz ve makarnasız yapamaz. Yemek yapmayı, okumayı, konuşmayı ve dinlemeyi sever biri...

Yorum yap