Kahve Selülite İyi Gelir mi? | Maskaraa

Kahve Selülite İyi Gelir mi?

kahve selulite iyi gelir mi

Korkulu rüya selülit ile savaşırken sürekli elimizin altında olan kahveyi kullanmayı hiç düşündünüz mü? Selülit tedavisinde en yaygın kullanılan yöntemlerden biri olan kahve peelingi kol, bacak ve kalça çevresindeki selülitlerin yok olmasında uzun vadede gözle görülür sonuç vermesini sağlar. Kahve peelingi selülit ile savaşan birçok kadın tarafından test edilmiş ve pozitif sonuçlar elde edilmiştir.

Günde en az bir iki bardak içilen kahve kan damarlarını genişletir ve lenf akışını destekler. Özellikle spordan 15 dk önce içilen kahve içerisindeki yağ yakıcı enzimleri uyaran bileşenler sayesinde yağ yakımını hızlandırır. Peki kahveyi selülit tedavisinde kullanmayı hiç düşündünüz mü?

Selülit tedavisi için üretilen kremlerin içeriğine bakarsanız hepsinin kafein içerdiğini göreceksiniz. Kahve içerisindeki kafein, selülit tedavisinde kullanılan önemli bir bileşendir. Kahve peelingi haftada iki veya üç kez selülitli bölgeye uygulandığında önemli derecede iyi sonuç elde edebilirsiniz.

Kahve peelingi nasıl yapılır?

İnternet sitelerinde, güzellik dergilerinde birçok kahve peelingi tarifi ile karşılaşabilirsiniz. Ancak kahvenin doğal yapısını bozmadan az içerik ile karıştırarak uygulandığında daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. Aynı zamanda çoğu zaman evimizde bütün gerekli içerikleri bulamayabiliriz. Peki kahve peelingi nasıl hazırlanmalı ve kahve peelingi nasıl yapılır? Türk kahvesi granüllünü sıcak su ile karıştırıp yoğun bir görüntü elde edene kadar bekleyin. Eğer kuru bir cildiniz varsa, isteğe bağlı olarak kokonat yağı veya zeytinyağı ilave edebilirsiniz. Evinizde bunlar bulunmuyorsa çok az bir nemlendirici krem ile de karıştırabilirsiniz.

kahve selulite iyi gelir mi

Kahve peelingi

Daha sonra hazırlamış olduğunuz peelingi selülitli bölgeye parmak uçlarınız ile masaj yaparak bir veya iki dakika uygulayın. Peelinge başlamadan önce ılık bir duş alırsanız kan dolaşımınız hızlanacağından kahve peelinginden daha iyi sonuç elde edebilirsiniz. Uygulamadan sonra yaklaşık 15 dakika sonra ılık bir duş alın ve bu uygulamayı haftada en az iki veya üç kez yapmaya çalışın.

Eğer bu uygulamayı Türk kahvesi ile değilde filtre kahve ile denemek isterseniz kullanılmış kahve tercih etmemeye özen gösterin. Kahvenin içeriğindeki kafeinin maksimum potansiyelde faydasını görebilmek için ısıya maruz kalmamış olması önemli.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Meliha Kesgin

İstanbul Üniversitesi fizik bölümü mezunu ve işletme bölümü öğrencisi

Yorum yap