Kaliteli Ürünleri Tanımanıza Yardımcı Olacak 7 İpucu - Maskaraa

Kaliteli Ürünleri Tanımanıza Yardımcı Olacak 7 İpucu

kalitel urunleri tanimaniza yardimci olacak ipuclari

Farklı zevkler ve ilgi alanlarına göre alışveriş çeşitlilik gösteriyor fakat bir ürünü satın almadan önce kaliteli olup olmadığını nasıl anlarız? Kaliteli ürünleri tanımanıza yardımcı olacak ipuçlarını sizin için araştırdım.

1. Kıvrımlardaki renklere bakın

kalitel urunleri tanimaniza yardimci olacak ipuclari

Ürünün bağlantı noktalarında renk geçişleri farklılık gösteriyor veya solmuş duruyorsa kıvrımlar da renk izleri mevcutsa bu düşük kaliteli bir ürünün işaretidir. Aynı şey, ürünün bir kısmı diğerlerinden daha açık veya daha koyu göründüğünde de geçerlidir. Bu tür bir renklendirme birkaç yıkamadan sonra akmaya ve ürünün solmasına sebep olacaktır.

2. Düğmeleri ve ilikleri kontrol edin

kalitel urunleri tanimaniza yardimci olacak ipuclari

Üreticiler kalitesi düşük veya sahte bir ürün ürettikleri zaman, genellikle küçük ayrıntılara dikkat etmez veya önem vermezler. Bu nedenle, bir ürünü satın almadan önce düğmeleri ve ilikleri incelemelisiniz. Düğmelerin sabitlendiğinden ve deliklerin eşit olarak kesilip kesilmediğinden emin olmalısınız.

3. Dikişlerin ve ipliklerin eşleştiğinden emin olun

kalitel urunleri tanimaniza yardimci olacak ipuclari

Ürünün kumaş desenleri ile iplik renkleri uyuşuyor mu diye inceleyin; desenler uyuşmuyorsa ve dikişler farklı iplik ile yapılmışsa bu ürünün özensiz yapıldığının gösterir.

4. Etikete dikkat edin

kalitel urunleri tanimaniza yardimci olacak ipuclari

Pamuk, ipek ve yün gibi doğal kumaşlar sentetiklerden daha güçlü ve dayanıklıdır. Bununla birlikte, %100 pamuk yıkandıktan sonra küçülebilir. Bu nedenle yapay kumaşların (viskon, polyester, naylon, vb.) o ürüne eklenmesiyle (%5-30) kıyafet seçmek iyi bir fikirdir. Bu kıyafetler de esneme olmayacak ve sizin daha uzun süre kullanmanıza neden olacaktır.

5. Fermuarın uzunluğuyla eşleştiğinden emin olun

kalitel urunleri tanimaniza yardimci olacak ipuclari

Ürün üzerinde bulunan fermuarlar eşit uzunlukta olmalıdır ve renkleri eşleşmelidir. Bu ürünün özenli olduğunu bize gösterir.

6. Boşlukları görmek için dikişleri çekin

Kaliteli ürünler yoğun ve kalın dikişlere sahiptir. Ürünün dikiş noktalarını ellerinizle hafifçe ayırmayı deneyiniz şayet dikişler de boşluklar oluşuyor ve seyrek duruyor ise kalitesiz bir parçaya baktığınızı gösterir.

7. Pamuğun kalitesini sıkarak kontrol edin

Eline biraz kumaş alın ve birkaç saniye boyunca sıkın. Sıkma işleminden sonra kumaş buruşuk bir kağıt gibi gözüküyorsa bu tür ürünlerin kalitesiz olması anlamına gelir.

Kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Büşra Küçükateş

Yeni kültürleri ve sosyolojik konuları araştırmayı amaç edinmiş; ekonomi, psikoloji ve extrem sporlara ilgili. Bilimsel konulara meraklı bir iş kadını.

Yorum yap