İnce ve Rahat Görünmenize Yardımcı Olabilecek İpuçları - Maskaraa

İnce ve Rahat Görünmenize Yardımcı Olabilecek İpuçları

zayif ve ince gorunmenin puf noktalari

Her zaman mükemmel olmak zorunda değiliz. Ama bazen harika görünmemiz gereken durumlar olabilir. Bu durumlar için sadece birkaç dakikamızın olması yeterli. Bu tür durumlar için güzel görünmenize yardımcı olacak en etkili ipuçlarını sizler için araştırdım.

1. Rahat ayakkabılar seçin

zayif ve ince gorunmenin puf noktalari

Bacaklarınızı uzun ve vücudunuzu daha ince gösterebilmek için ten renginize benzer ayakkabılar giymelisiniz. Yani bej, ten rengi, kahverengi veya bacaklarınızın rengine en yakın olan renkler bacaklarınızın görünümlerini uzatacaktır. Pantolon veya tayt giyiyorsanız, giydiğinize benzer renkte ayakkabılar seçin.

Çünkü bacaklarınızın uzun görünmesi sizi daha uzun boylu ve daha ince gösterecektir. Ayak bileği kayışlı veya tokalı ayakkabılardan kaçınmak da iyi bir fikirdir, çünkü bunlar bacaklarınızın gerçekte olduğundan daha kısa görünmesine neden olur.

2. Vücudunuza çok küçük veya çok büyük gelen giysilerden kurtulun

zayif ve ince gorunmenin puf noktalari

Vücudunuza daha küçük veya daha büyük şeyler satın almayın. Bu tür giysiler yalnızca kusurlarınızı vurgulayacak ve görsel olarak size biraz daha kilo katacaktır. Kıyafetiniz size uymalı ve aynı zamanda herhangi bir kusuru gizlerken ne istediğinizi vurgulamalıdır.

3. Sırtınızı daima düz tutun

İyi bir duruş her kadının muhteşem görünmesini sağlayabilir ve ayrıca belinizin daha küçük görünmesini sağlar. Bu yüzden kamburlaşmak çok kötü bir alışkanlıktır, çünkü sizi daha kısa ve geniş göstermekle kalmaz, aynı zamanda sağlık sorunlarına da neden olabilir. Bundan kaçınmak için her zaman sırtınızı düz ve kalçalarınızı biraz gergin tutun.

4. Yüzünüz için basit kontür tekniklerini öğrenin

zayif ve ince gorunmenin puf noktalari

Yüzünüze yapacağınız kontür, yüzünüzü daha dar gösterir buda sizin daha ince ve rahat görünmenizi sağlar. Sadece koyu ve açık tonları nasıl doğru kullanacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Unutulmaması gereken temel kural, gizlemek istediğiniz her şeyi karartmak ve vurgulamak istediğiniz her şeyi aydınlatmaktır.

Uygulama sırasını hatırlamak da önemlidir. Önce bir aydınlatıcı kullanırsınız ve ardından daha koyu tonları uygularsınız. Elbette yapılan kontürün kenarlarının çok keskin olmamasına dikkat edin. Daha yumuşak hareketlerle dağıtarak daha soft bir görünüm elde etmiş olursunuz.

5. Cilt tonunuzu biraz daha koyulaştırın

Cildiniz ne kadar bronz görünürse, fazla kilo ve selülit o kadar az görünür hale gelir. Bir bronzluğa en iyi alternatif bronzlaştırıcıdır. Sadece bazı basit kurallara uymanız gerekiyor: Öncelikle cildinizi temizleyin ve vücut peelingi kullanın. Ardından cildinizi özel bir kremle nemlendirin. Kuru cildiniz varsa, ovalama yerine yumuşak bir sünger kullanın. Cildinizi birkaç kez nemlendirin. Daha sonra bir bronzlaştırıcı yardımıyla muhteşem bacaklara sahip olabilirsiniz.

6. Doğru kumaşları seçin

Kaba malzemelerden yapılmış veya çok dar giysiler satın almayın. Sadece sorunlu alanlara dikkat çekecekleri için kare silüetlerden ve köşeli çizgilerden kaçının. Kusurları kapatmak için pürüzsüz ve esnek kumaşlardan yapılmış kıyafetleri seçin. Karışıklık her zaman sizi olduğunuzdan daha iri gösterir.

Desen yerine boyuna çizgili kumaşları seçebilirsiniz. Çiçekli kumaşlar tercih ettiğinizde kesinlikle desenleri çok küçük olmalı. Dokusu kalın olan kumaşlar sizi kilolu gösterir. Hep akışkan kumaşlar tercih edin. Sabahlık modelleri, aşırı bol olmayan ve bunların kolsuz modelleri de dolabınızda yerini alabilir. Yaz-kış giyersiniz.

7. Doğru aksesuarları seçin

Evden çıkmadan aynanın karşısına geçip, bir şeylerin fazlalığından rahatsızsan kesin çıkarın. Fazla abartı ve gereksiz aksesuarlar sizi ağırlaştırır, yorgun ve silik gösterir. Ayrıca, boyun bölgesinin yakınında 2-3 düğmeyi açık bırakın. Hacimli olmayan uzun kolyeler ve küçük küpeler de boynunuzu uzatarak ve dekolte bölgenizi vurgulayarak imajınızı mükemmelleştirecektir.

8. Sorunlu alanlarınıza vurgu yapmayın

zayif ve ince gorunmenin puf noktalari

Bazen kadınlar sorunlu bir alanı kapatarak gizlemeye çalışırlar. Bu aslında istenen etkinin tam tersi sonuçlanır, çünkü bu alanlar daha fazla dikkat çekmeye başlar. Örneğin, kalçalarınızın görünüşünden hoşlanmıyorsanız, büyük cepli veya herhangi bir baskı veya resim içeren kot pantolonlar giymeyin. Sorunlu bir alana ne kadar az dikkat çekerseniz, genel görünümünüz o kadar iyi olacaktır.

9. Kuaförünüze danışın

Hacimli ve kabarık saç modelleri görünümünüze dengesizlik getirebilir. Orta uzunlukta saç kesimlerini veya omuz uzunluğundaki kesimleri tercih edin. Biraz fazla “yaratıcı” olan saç stillerinden de kaçınmanız önerilir. Uzun ve düz saçlar genellikle daha kilolu kadınlara yakışmaz. Bu tür saç modelleri sorunlu alanları vurgular.

Uzun saçlarınızdan vazgeçemiyorsanız, omuzlarınızın üstündeki saça biraz hacim kazandırmaya çalışın. Kısa saç isteyen kadınlarında öncelikle kısa saçın yüz şekline uygun olup olmadığına ve tarzına yakışıp yakışmayacağına önceden karar vermelidir. Eğer yüz tipinize uygun değilse kısa saçı denemeyin çünkü bu sizi olduğunuzdan şişman gösterebilir. Mutlaka kuaförünüze danışın.

10. Şekillendirici giysiler kullanın

Şekillendirici çorap ve korseler, kadınlara giymek istedikleri neredeyse her şeyde harika görünme fırsatı verdiği için daha ince ve fit görünmenize yardımcı olabilir. Ayrıca sadece fazla kilosu olan kadınlar için değil, aynı zamanda göbek ve kalça bölgesindeki selülit veya kusurları gizlemek isteyen kadınlar için de faydalıdır. Ama çok sık takmayın; şekillendirici çorap ve korseleri yalnızca özel günler için kullanın.

Kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ezgi Timuçin

Moda ve güzellik ilgi alanımdır. Ayrıca spor ve sağlıklı beslenme hayatımın vazgeçilmezleri arasındadır. Pilates ve açık havada yürüyüş favorimdir. Ayrıca kitap okumayı ve gezmeyi çok severim. İnsan okudukça ve gezdikçe kendini daha çok keşfeder buna inanırım. Kendimizi keşfetme duygumuzu asla yitirmemek umuduyla:)

Yorum yap