Kısa Tırnaklar İçin 15 Manikür Önerisi

Kısa Tırnaklar İçin 15 Manikür Önerisi

manikur fikirleri

Hiçbirimiz tırnaklarımız kısa diye tırnak süsleme sanatından vazgeçmiyoruz. Peki kısa tırnaklara dikkat çekici bir manikür nasıl yapılır? İşte sizin için 15 manikür fikri.

1. French manikür.

manikur fikirleri

Hepimizin bildiği bu manikür tasarımında aslında tırnaklarımızın uzun kısmına beyaz oje sürülür ancak her zaman tırnağımızın uzun olmasına gerek yok. Şerit şeklinde tırnağınızın uç kısmına süreceğiniz oje bir göz yanılmasına neden olup olduğundan uzun gösterecektir. Hatta renklerle oynama yapıp klasik görünümden çıkmış olursunuz.

2. Ters Fransız manikürü ile havalı bir görünüm yakalayın.

manikur fikirleri

İlk olarak 1930’larda görülen tasarım günümüzde de popülerliğini koruyor. Kısa tırnaklar için şık bir manikür fikri olabilir.

3. Hem klasik Fransız hem de ters french manikürü bir arada kullanabileceğiniz tasarım.

Bu ikisi bir arada olan manikür şekli kısa tırnaklar için de güzel bir alternatif. Burada püf nokta tırnağımızın dibindeki ve üstündeki ana çizgilerin birbirine paralel olması.

4. Dikey çizgiler ile tırnaklar olduğundan daha uzun görünür.

manikur fikirleri

Bu manikür tarzı aslında bir göz yanılması olacak ve dikey çizgiler sayesinde tırnaklarımız kısayken bile daha uzun görünecek.

5. Tırnaklarınıza şirinlik katacak detay: Minik puantiyeler.

manikur fikirleri

Benekler her tırnakta güzel ve dikkat çekici görünse de küçük noktalar halinde uygulanmalı, aksi taktirde tırnaklarınız olduğundan daha kısa görünebilir.

6. Tırnaklarınızı şık ve uzun göstermek küçük hilelere bakar.

manikur fikirleri

Doğru renkleri kullanarak yapılmış geçişli tırnaklara kim hayır diyebilir ki? Kısa tırnaklar, güzel geçişler ile yapılmış bu manikür modeli ile olduğundan daha uzun ve güzel görünecektir.

7. Siyahın asaleti.

manikur fikirleri

Tırnaklarımıza düz siyah oje sürerken bazılarına da renkli figürler çizebiliriz. Böylece hem siyahın asilliğini tırnaklarımızda taşıyor olacağız hem de tırnaklarımız araya kattığımız renkli ve farklı ojeler ile klasik siyah oje görüntüsünden çıkmış olacak.

8. Taşlarla süslenmiş tırnaklar.

manikur fikirleri

Düz bir renk oje sürerken aynı zamanda tırnaklarınızı taşlarla dekore edebilirsiniz. Tırnaklarınızda birkaç parlak taş kullanmak size modern aynı zamanda şık bir görünüm katacaktır.

9. Metalik çizgiler.

manikur fikirleri

Oje sürerken tırnak uçlarına yakın süreceğiniz metalik renkte ojeler hem tırnağınızı daha uzun gösterecek hem de minimalist metalik bir nail art elde edeceksiniz.

10. Pullar ile havalı bir görünüm elde edin.

manikur fikirleri

Farklı şekillerde ve boyutlarda olmasından kaynaklanan holografik görüntüsü ile mika taşları tırnaklarınıza farklı bir görünüm kazandıracak.

11. Çatlamış tırnak.

manikur fikirleri

Bu görüntüyü elde edebilmek için en önemli kural taban katmanının iyice kurumasına izin vermektir. Daha sonra bunun gibi ilginç çatlaklar elde edebilirsiniz ve böylece kısa tırnaklarda da farklı nail art modellerinin güzel duracağını kanıtlamış oluruz.

12. Leopar deseni.

manikur fikirleri

Leopar desen her sezonun trendlerinden ve aynı zamanda kadınların vazgeçemediği desenlerin başında geliyor. Leopar desenini tırnaklarınıza taşımaya ne dersiniz? Tırnaklarınızın uzunluğu kısalığı fark etmeksizin hem şık hem de dikkat çekici olacak ve her mevsime yakışacak.

13. Sanatçı ruhunu tırnaklara taşımak.

manikur fikirleri

Tırnaklarınızı adeta birer tuval gibi kullandığınız bu manikür modeli ile tüm gözleri tırnaklarınıza çekebilirsiniz. Ayrıca tırnaklarınızın uçlarına yaptığınız bu desenler tırnaklarınızı olduğundan daha uzun gösterecek.

14. Düz renk üzerinde pratik desenler.

manikur fikirleri

Yaratıcılığınızı gösterme zamanı! Kendi tasarımınızı elde etmek için bir doğaçlama yöntemi kullanın. Örneğin; bant ile şerit çekip ve farklı renkleri kullanıp kendi desenlerinizi oluşturabilirsiniz.

15. Kadife desen fikri.

manikur fikirleri

Bir başka yaratıcı manikür şekli de ojelerinizin üzerine yapıştırdığınız bu renkli veya yarı saydam kum tanecikleri. Tırnaklarınıza çok farklı bir görünüm katıp havasını değiştireceği kesin.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Büşra Mutlu

Kahvesiz yapamayan, dinlemekten, okumaktan ve yazmaktan keyif alan biri...

Yorum yap