Telefonu Tutuş Şekliniz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

Telefonu Tutuş Şekliniz Kişiliğiniz Hakkında Ne Söylüyor?

akilli telefon tutus sekli

İstatistiklere göre 2020 yılı sonuna kadar dünya üzerinde 3 milyara yakın akıllı telefon kullanıcısı olacak. Bu durum, hem teknolojinin gelişimi, hem de psikolojik olarak birçok farklı sonucu işaret ediyor.  Elbette çok önemsiz bir mesele gibi görünebilir ancak burada anlatılan birçok sonucu bilmek sizi ilgilendirebilir.

akilli telefon tutus sekli

Tutuşunuz şekil 1’deki gibi ise;

akilli telefon tutus sekli

Sosyal medya akışınızda aşağı yukarı doğru ilerlerken, yalnızca tek elle dokunarak ve yazarak çalışan biriyseniz, son derece kendinizden emin birisiniz. Her şeyi riske atmaya hazırsınız. Ancak, ilişkiler konusunda tam tersisiniz. Bir ilişkiye başlama kararı almadan önce bu kişiye hayatınızda ihtiyaç duyup duymayacağınızı anlamak istersiniz. Bu da sizi dışarıdan mesafeli ve daha soğuk biri olarak gösterebilir.

Tutuşunuz şekil 2’deki gibi ise;

akilli telefon tutus sekli

Akıllı telefonunuzu bu şekilde tutmanız bilgeliğinizi gösterir. Sezgisel, akıllı, bilge, makul ve ihtiyatlısınız. Bir şeyi yapmadan önce mutlaka bir sonraki adımı düşünür, planlar ve ona göre hareket edersiniz. Hayatınızda olan her şeyle ilgili mantık yürütme eğilimindesiniz. Bu yüzden sizi kandırmak oldukça zordur.

Ancak konu aşka gelince o kadar da mantıklı olamayabilirsiniz. Bazen düşüncesizce kararlar vererek ilişkinize zarar verebilirsiniz. Ayrıca, aşk söz konusu olduğunda son derece yargılayıcı olursunuz.

Tutuşunuz şekil 3’deki gibi ise;

akilli telefon tutus sekli

Akıllı telefonunuzu iki elinizle kullanmanız, hızlı biri olduğunuzu gösterir. Hızlı, verimli ve hemen karar vermeye hazır biri olduğunuza işaret eder. Hızlı değişen ortamınıza ve değişime hemen ayak uydurabilirsiniz.

Aşk söz konusu olduğunda bu verimliliği gösteremeyebilirsiniz. Aslında tam tersi de diyebiliriz. Çünkü iddialı oluşunuz potansiyel partnerinize olan yaklaşımınızda sizi tedirginliğe sürükleyebilir.

Tutuşunuz şekil 4’deki gibi ise;

akilli telefon tutus sekli

Akıllı telefonunuzu bu şekilde tutuyorsanız, yaratıcı birisiniz. Hayatta uygulamaya çalıştığınız çok sayıda harika fikriniz var ve bu fikirleri gerçeğe dönüştürmekten çekinmezsiniz. Yalnız olmayı seviyorsunuz. Çünkü bu, tüm düşüncelerinizi bir araya getirmek ve dünyayı şaşırtacak başka bir şaheser yaratmak için mükemmel bir fırsattır. İster yeni bir proje, bir resim veya bir kitap olsun. İşleriniz genellikle güzel sonuçlar verir.

Romantik ilişkilerde, yaratıcılığınız utangaçlığa dönüşür. Bu da, genellikle yeni bağlar geliştirmenizi önler. Ancak, birisi sizi daha iyi tanıdığında, kişiliğinize kesinlikle hayran kalacaktır.

Siz en çok hangi tutuş şeklini kullanıyorsunuz? Bize yorum kısmından görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Nebzelik

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü ve Erzurum Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazarlık yapmaktadır.

Yorum yap