Allık Nasıl Sürülür? Allık Ne Kadar Sürülmeli?

Allık Nasıl Sürülür? Allık Ne Kadar Sürülmeli?

allik nasil surulur

Allık, gözleri allığı sürdüğünüz yere çekerek optik bir yanılsama yaratır. Yüzünüzün şekline göre allığı süreceğiniz yer değişir. Yuvarlak yüzler; yuvarlak yüzleri inceltmek için allığı elmacık kemikleriniz boyunca sürün, rengi şakaklarınıza doğru uzatarak uygulayın. Kalp şeklinde yüzler; kalp şeklindeki yüzleri dengelemek için yanaklarınızın elmalarının altına (en etli kısımlarının altına) allığı sürün ve çenenizi yumuşatmak için yukarı doğru uygulayın. Uzun yüzler; allığı yanak elmalarınızın altına uygulayın ama şakaklarınıza kadar uzatmayın.

Doğru allık rengi nasıl seçilir?

Çoğu makyaj sanatçısı, teninize en uygun olan tonu bulmak için, allığı cildinizin alt tonlarına göre seçmeniz gerektiğini söylüyor. Kolayca bronzlaşıyorsanız sarı veya altın alt tonlarına sahipsinizdir. Kolayca kızaranların alt tonu ise pembedir. Altın veya sarı alt tonlar; turuncu veya kırmızımsı pembeler seçin. Parlaklığı artırırlar ve solgunluğu azaltırlar. Pembe alt tonlar; doğal bir görünüm için açık pembeleri tercih edin ya da kızarmaya karşıt
olan şeftali ya da mocha tonlarını deneyin.

Allık ne kadar sürülmeli?

Allığı göstermek için süreriz, bu yüzden fondötenmiş gibi yüzünüze yedirmeyin. Bir iki fırça darbesi doğal bir görünüm için yeterlidir. Siz hareket ettikçe vücut ısınız yükselir ve allık zamanla uçar. Bu yüzden yüzünüzdeki allık size abartı gibi gelmesin.

Allık sürmek için ne kullanmalıyız?

Krem allıklar da cilde en iyi rengi parmaklarla uygulamak verir. Toz allıklar, allık fırçasıyla sürülürse renk yüze daha iyi dağıtılır.

Allık ve bronzlaştırıcı arasındaki fark nedir?

Allık yüzünüzün belli bir kısmına yoğun bir renk verirken, bronzlaştırıcı yüzünüzün her yerinde sağlıklı bir parıltı için kullanılabilir. Bronzer uygularken eliniz daha hafif olmalı. Güneşin değdiği yerler olan alın, yanaklar, çene ve burnunuzun köprüsünden aşağı hafif fırça darbeleriyle yüzünüze sağlıklı bir bronzluk verebilirsiniz.

Krem allık mı toz allık mı kullanmalıyım?

Toz ya da krem allık seçiminizde cilt tipinizi göz önünde tutun. Cildiniz kuruysa krem allıklar tercih edin. Yağlı ciltler toz allık kullanmalıdır çünkü toz fazla yağı emer. Fakat toz allıklar kırışıklıkları belirginleştirebilir, bu yüzden önce baz uygulanması daha doğru olur.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ece Arslan

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakultesi öğrencisi, aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap