Kabuki Fırça Nedir? Kabuki Fırça Nasıl Kullanılır?

Kabuki Fırça Nedir? Kabuki Fırça Nasıl Kullanılır?

kabuki firca nedir

Son yıllarda popüler olan, herkesin bahsettiği, make up artistlerin ellerinden düşürmediği kabuki fırça nedir ve kabuki fırça nasıl kullanılır? Makyaj fırçalarının doğru kullanımı makyajımızı çok daha pratikleştirecek ve ürünlerin daha güzel bütünleşmesini sağlayacaktır. Bu nedenle, doğru fırçayı doğru yerde kullanmak çok önemlidir ancak kabuki fırça bu kuralı yıkarak yumuşak ve sık kıllarıyla birçok ürünü doğal ve güzel bir şekilde uygulamamıza imkan sağlıyor. Peki bu kadar bahsedilen kabuki nedir?

kabuki firca

Kabuki, aslında uzun zamandır kullanılan, Japon tiyatrosunda yapılan ağır makyajları sabitlemek ve suratı daha beyaz göstermek için kullanılan beyaz pirinç pudrasının uygulandığı geniş açılı, yumuşak ve sık kıllı bir fırçadır.

Kabuki fırça nasıl kullanılır?

Kabuki fırça, toz ürünleri cilde uygulamak için kullanılır. Asıl işlevi pudra uygulamak olmasına karşın allık, bronzer, fondöten gibi ürünleri uygulamak için de kullanılır. Kabuki fırça, ürünü pratik bir şekilde uygulamanıza imkan sağlarken, ürünü doğal ve eşit bir şekilde dağıtmanızı sağlar. Bu nedenle, cilt makyajı yapılırken en çok tercih edilen fırçalar kabukidir.

PUDRA: Kabuki fırçalar ilk olarak pudra uygulamak için çıkmışlardır. Pudrayı eşit bir şekilde uygulamak ve dağıtmak için en uygun fırça çeşididir.

FONDÖTEN: Kabuki fırça ile fondöteninizi ince ve eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz. Likit fondöteninizi az miktarlarda yüzünüze sürün ve kabuki fırça ile dağıtın.

KONTÜR: Kontür uygulaması yaparken kontür için üretilen kesik uçlu kabuki fırçaları tercih ederek kontürünüzü eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz.

ALLIK, BRONZER: Allık, bronzer, aydınlatıcı gibi iyi dağıtılması gereken toz ürünler kullanılırken en iyi sonucu geniş, yumuşak ve sık kıllı kabuki fırçalar ile elde edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap