Baking Makyaj Nedir? Baking Makyaj Nasıl Yapılır? | Maskaraa

Baking Makyaj Nedir? Baking Makyaj Nasıl Yapılır?

baking makyaj nasil yapilir

Makyaj trendlerine her gün bir yenisi ekleniyor. Bu trendlerden son zamanlarda en çok karşımıza çıkanlardan biri baking makyaj. Kardashian’lardan sonra hayatımıza giren baking makyaj yani makyaj pişirme yöntemi aslında make up artistlerin uzun zamandır kullandığı bir yöntem. Peki bu baking makyaj nedir, baking makyaj nasıl yapılır?

Baking makyaj nedir?

Baking yöntemi, transparan pudra ile yapılan, makyajın daha aydınlık görünmesini ve daha kalıcı olmasını sağlayan bir makyaj yöntemidir. Aydınlık görüntü istenen bölgelere uygulanan transparan pudra, 10-15 dakika bekletilir. Bu esnada, transparan pudra vücut ısısı ile pişerek geriye aydınlık ve kadifemsi bir görüntü bırakır.

Baking makyaj nasıl yapılır?

  1. Cildinizi nemlendirin. Baking yöntemi yapılırken bu adım atlanmamalıdır. Yeterince nemlendirilmeyen ciltte transparan pudra çizgilere dolabilir veya pul pul bir görünüme sebep olabilir.
  2. Ten makyajınızı yapın. Aydınlatmak istediğiniz bölgelere kapatıcınızı uygulayın.
  3. Kontür uygulamanızı baking adımından önce yapın. Böylelikle çevresine uyguladığınız transparan pudra kontürünüzü belirginleştirecek ve kontürün hatlarını keskinleştirecektir.
  4. Artık baking yapabilirsiniz. Transparan pudrayı, geniş açılı bir pudra fırçası veya makyaj fırçası ile göz altlarınıza, çenenize ve alnınıza yani aydınlatmak istediğiniz bölgelere uygulayın. 10-15 dakika bekleyin ve bir fırça yardımıyla temizleyin.
  5. Artık makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Baking yöntemi ile makyajınızın cildinizde ne kadar farklı göründüğüne ve makyajınızın performansının ne kadar arttığını gördüğünüzde gözlerinize inanamayacaksınız.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap