Birkaç Gün Duş Almasanız Bile Temiz Kokmanın 10 Yolu

Birkaç Gün Duş Almasanız Bile Temiz Kokmanın 10 Yolu

dus almadan guzel kokmak

Banyo yapmak, vücudumuzdaki kötü kokunun giderilmesini sağlar, deri değişim hızını arttırmaya yardımcı olur, kan dolaşımını hızlandırır, cildin nemini arttırır, stres ve gergin ruh halini alır. Ancak, seyahat ederken veya tatildeyken duş almak için fırsatımız ya da zamanımız olmayabilir. Böyle durumlarda, bazı önlemler alarak kötü kokmanızı önleyen ve bu önlemleri alışkanlık haline getirmeniz her an bahar havasını vücudunuzda yaşamak için bazı tüyolar bulunuyor. İşte birkaç gün duş almasanız bile temiz kokmanın 10 yolu.

1. Vücut yağları kullanın

vucut yaglari kullanmak

Kokusunun cildinizde daha uzun süre kalacağı için parfümlü vücut yağı kullanmak parfüm sıkmaktan daha iyidir. Ayrıca, daha doğal kokuya sahip daha ince bir aroma seçebilir ve gün boyu cildinize uygulayabilirsiniz. İçeriğinde paraben ve benzeri maddeler içermeyen vücut yağları kullanmaya özen gösterin.

2. Bebek ıslak mendili kullanın

bebek islak mendili kullanmak

Bebekler için üretilmiş ürünler sağlık açısından her zaman ilk tercihiniz olmalı. İçeriğinde alkol, paraben ve metilizotiazolinon bulundurmayan markaları tercih etmelisiniz.

3. Deodorant kullanın

deodorant kullanmak

Deodorant kullanmak, terinizin kokusunu öldürmenize yardımcı olur. Özellikle deodorant kullanacağınız bölgeyi bebek ıslak mendili ile temizledikten sonra deodorant kullanmak daha fazla kalıcı olmasını sağlayacaktır.

4. İç çamaşırınızı değiştirin

ic camasiri degistirmek

İç çamaşırı değiştirmek, size hijyen kazandırır. Aynı zamanda oluşabilecek hastalıklardan uzak tutar.

5. Çoraplarınızı değiştirin

corap degistirmek

Ayaklarınız en çok terleyen nahoş kokuya neden olan kısımlarından biridir. Çorapların düzenli olarak değiştirilmesi kötü kokuyu en aza indirecektir. Ayaklarınıza talk pudrası eklemek de iyi bir fikirdir.

6. Soğan, sarımsak ve baharatlı yiyeceklerden kaçının

baharatli yiyeceklerden kacinin

Çok fazla baharatlı, sarımsaklı ve soğanlı yiyecekler tüketmek hem ter kokumuzu etkiler hem de ağzımızın kötü kokmasına neden olur. Bu nedenle, bunun yerine sebze ve meyveler yemek daha iyidir.

7. Dar giysilerden kaçının

dar giysilerden kacinin

Dar giysiler vücut ısınızı arttıracağı için terlemeye, dolayısı ile kötü kokuya neden olabilir. Cildinizin hava almasını sağlayan pamuklu ve rahat kıyafetler tercih etmelisiniz.

8. Kuru şampuan kullanın

kuru sampuan kullanmak

Kuru şampuan, saçınızı canlandıracak ve yağlı görünmesini engelleyecektir. Saçınıza canlı bir görünüm, koku ve daha fazla hacim kazanmasına yardımcı olacaktır.

9. Saç bandı kullanın

sac bandi kullanin

Kuru şampuanın bitmesi durumunda ise saçınızın yağlı görünmesini engellemek için kalın saç bantları kullanabilirsiniz. Uygun bir saç modeli seçmek saçınızın kir ve kötü kokusunu engelleyecektir.

10. Cildinizi nemlendirin

cildinizi nemlendirin

Cildinizi nemlendirmek de güzel kokmanıza yardımcı olacaktır. Bu noktada bol su içmeli ve kokulu vücut kremleri kullanmalısınız.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Rezzan Aksoy

Yorum yap