İtalyan Kadınlarını Çekici Kılan 13 Detay - Maskaraa

İtalyan Kadınlarını Çekici Kılan 13 Detay

italyan kadinlarin modasi

Birçok insan Fransa’yı gerçek bir stil belirleyicisi olarak görür, fakat dünya moda başkenti statüsü İtalyan şehri Milan’a ait. İtalyan kadınları genel olarak moda trendleri konusunda parlak ve benzersiz görünümleri nasıl yaratacaklarını bilirler. Kural olarak, İtalyan kadınları kadınlığa odaklanır, ayrıntılara ve muhteşem aksesuarlara çok dikkat eder.

Bugün sizlere, İtalyan stilini ve italyan kadınların bu kadar çarpıcı görünmesine yardımcı olan ipuçlarını paylaşacağım.

İtalyan kadınları aynı anda birçok yüzük ve bileklik takmaya bayılır

italyan kadinlarin modasi

Birçok kadın takıya bayılır ama İtalyan kadınlarının bunun için önemi farklı. İtalya’da, kadınların ellerinde çoğu zaman karışık yüzükler görebilirsiniz. Bu ilk bakışta tuhaf bir çeşitlilik gibi görünebilir fakat daha yakından incelendiğinde Barok tarzın harika bir örneği olduğu ortaya çıkıyor.

İtalyan kadınlar, ucuz mücevherleri ve lüks vintage yüzükleri değerli taşlarla nasıl birleştireceklerini biliyorlar. Böyle bir kombin yapmayı düşünenlere tek tavsiye, tüm aksesuarların aynı renk metalden yapılması gerektiğidir.

İtalyan kadınları yüzüklerin yanı sıra bilezikleri ve bileklikleri de sever. Belki de ellerindeki bu çokca mücevher sevgisi, İtalyanların duygusal olmaları ve bu vücut bölgelerine dikkat çeken çok fazla jest yapmalarından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, birden fazla bilezik takmak İtalyan modacılarının önemli bir özelliğidir. İtalyan kadınlar, Swarovski kristallerini ve siyah deriyi aynı anda takmak gibi, onları en beklenmedik şekillerde nasıl birleştireceklerini çok iyi bilirler.

Güneş gözlüğü önemli bir aksesuardır

italyan kadinlarin modasi

İtalya’da güneş gözlükleri sadece işlevsel bir öğe değil, aynı zamanda görünümün önemli bir detayıdır. Kural olarak, gerçek bir moda tutkunu, klasikten abartılıya kadar birkaç farklı güneş gözlüğüne sahip olmalıdır. Gözlük yardımı ile hem kıyafetinizi tamamlayabilir hem de daha dikkat çekici hale gelebilirsiniz.

Siyah onlar için ana renktir

italyan kadinlarin modasi

Sıcak iklime rağmen, İtalyanlar yılın herhangi bir zamanında siyah kıyafet giymeyi gerçekten çok seviyorlar. Her şeyden önce, pratikliği. Buna ek olarak, siyah renk vücudu daha ince gösterir ve siyah giysiler daha zarif görünür. İşte size İtalyan kadınlardan bir ipucu – sıcak havalarda bile muhteşem görünmek istiyorsanız, siyah pamuklu bir elbise giymekten çekinmeyin.

İtalyan kadınları bacaklarındaki ve kollarındaki pürüzsüzlüğe özen gösterir

Bakımlı bir İtalyan kadının önemli bir detayı bacakların ve kollarının pürüzsüz olmasıdır. İtalyan kadınların çoğu doğası gereği esmer olduğu için bu pürüzsüzlük onların dikkat ettiği önemli noktalardandır.

Saç, bir İtalyan kadınının gururudur

italyan kadinlarin modasi

İtalyan kadınları genellikle kalın ve oldukça sert saçlara sahiptir. Sıcak şekillendirme, boya ve benzeri birçok işleme saçları hemen zarar görmez. Çok dayanıklı saç yapılarına sahiptir.

İyi bir gardırop harika bir yatırımdır

İtalyan kadınları fazla çaba harcamadan nasıl şık görüneceklerini bilirler. Onlara göre yapmanız gereken güzel bir beyaz bluz veya tişört, üzerinize tam oturan bir jean pantolon ve klasik bir siyah deri ceket almak. Yerel kadınların sokak fotoğraflarına bakarsanız, farklı mevsimlerde aynı kıyafetleri giymiş gibi görünebilirler. Buradaki en önemli şey, kıyafetlerin yüksek kalitede olması ve iyi oturması gerektiğidir. Nitelik onlara göre nicelikten daha önemlidir.

Skinny jean pantolonlar İtalya’da her zaman trenddir

italyan kadinlarin modasi

Yukarıda bahsettiğimiz gibi, İtalyan kadınları hatlarını vurgulamayı severler. Bu nedenle, dünyanın geri kalanındaki kadınlar daha popüler boyfriend jean veya mom jean giyerken, İtalyan moda tutkunları skinny jean giymeye devam etti. Bir İtalyan kadınının temel kuralı, moda trendlerini sıkı bir şekilde takip etmek değil, ona uygun bir stil seçmektir.

İtalyan kadınları ayakkabılarına çok dikkat ederler

İtalyan kadınları asla sıkıcı ayakkabı veya babet seçmezler. Daha zengin bir dokuyu tercih ederler. Ayakkabılarının tüyler, kristaller veya yapay elmaslarla süslenmesini severler. Ayrıca, italyan modacılar maskülen ayakkabılara da çok düşkündür. Onlara göre, kaba botlar kadın bacaklarının zarafetinin altını mükemmel bir şekilde çizer ve İtalyan kadınlar, yaşları ne olursa olsun bu tür ayakkabıları seçebilirler.

İtalya’da kadınlar tayt giymeden yüksek çizme giyerler

italyan kadinlarin modasi

Soğuk mevsimlerde bir tayt ve bir paltoyla yüksek çizme giymeye alışkınız. İtalyan kadınları bu konuda oldukça farklı düşünüyor. Soğuk havalarda, italyan kadınları çizme giydiklerinde bir etek veya elbise tercih ederler ve içine ince bir ten çorap giyerler. Çünkü onlar için bacakların ve diz kapaklarının görünmesi zarifliktir.

İtalyan kadınları bir kemer ile bellerini vurgulamayı asla unutmazlar

Kemer, anında ince ve zarif bir silüet oluşturduğu için italyan kadınlar için çok önemli bir gardırop aksesuarıdır. Kemer geniş, dar, işlevsel veya tamamen dekoratif olabilir. İtalyan kadınları ister klasik bir elbise ister palazzo pantolon olsun, kıyafetlerini her zaman bir kemerle tamamlar.

Serin havalar için en iyi kıyafet trençkottur

italyan kadinlarin modasi

İtalyan bir kadının gardırobunun vazgeçilmez parçası, nötr tonlarda klasik, uzun bir trençkottur. Etekler, elbiseler ve kot pantolonlarla iyi gider. Ek olarak, spor ayakkabılardan, stilettolara kadar her türlü ayakkabı ile tamamlanabilir.

Birkaç çanta taşımak onlar için çok pratiktir

İtalyan bir kadın bir elinde aksesuar olarak küçük bir çanta ve diğer elinde ise kullanışlı ve pratik bir bez çanta taşıyabilir.

Her mevsim şapka takarlar

Bu, hemen hemen her görünümü tamamlayabilecek popüler ve şık bir aksesuardır. Tabii ki, geniş kenarlı şapkalar birçok ülkede sıcak havalarda geçerlidir, ancak İtalyan kadınları mevsim ne olursa olsun onları giyer.

Kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ezgi Timuçin

Moda ve güzellik ilgi alanımdır. Ayrıca spor ve sağlıklı beslenme hayatımın vazgeçilmezleri arasındadır. Pilates ve açık havada yürüyüş favorimdir. Ayrıca kitap okumayı ve gezmeyi çok severim. İnsan okudukça ve gezdikçe kendini daha çok keşfeder buna inanırım. Kendimizi keşfetme duygumuzu asla yitirmemek umuduyla:)

Yorum yap