Keskin Yüz Hatlarına Sahip Olmak İçin Öneriler - Maskaraa

Keskin Yüz Hatlarına Sahip Olmak İçin Öneriler

keskin yuz hatlarina sahip olmak icin oneriler

Keskin çene hatları, belirgin elmacık kemikleri, ince ve keskin hatlara sahip yanaklar, ışıltılı ve renk eşitsizlikleri olmayan bir cilt… Hepimiz zaman zaman bu özelliklerden en az birine sahip olmak istemişizdir. Bu yüz hatlarına evde yapabileceğiniz bazı rutinlerle sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz? Yüzünüzü formda ve genç tutmanın bir yolu, alttaki kasları güçlendirmek ve fazladan yağ kaybetmektir. Üstelik bu rutinler cilt yaşlanmasının önüne geçer.

1. Gua sha taşları ve yeşim taşı

keskin yuz hatlarina sahip olmak icin oneriler

Stres altındayken bilinçsizce bedenlerimizi ve kaslarımızı gereriz. Tüm ifadelerimiz yüzümüzden geldiği için yüz kasları da gerginleşir ve daha sonra ince çizgilere neden olur. Uyku eksikliği, stres ve diğer faktörler su tutulmasına neden olabilir ve yüzün kabarık ve bitkin görünmesine neden olabilir. Gua sha taşlarının yüzünüzde, boynunuzda ve hatta omuzlarınızın ve sırtınızın bazı kısımlarında kullanılması sıvı drenajını hızlandırabilir ve şişkinliği azaltabilir.

keskin yuz hatlarina sahip olmak icin oneriler

Bir diğer yöntem de yeşim rulo, doğru kullanıldığında dolaşımı iyileştirmeye ve yüzdeki şişkinliği azaltmaya yardımcı olur. Düzenli kullanımda, daha ince, parlak bir yüz için kasları ve daha iyi lenfatik drenajı güçlendirebilir. Doğal taşlardan en iyi verimi alabilmenin en iyi yolu soğuk olarak kullanmaktır. Araştırmalar yeşim silindirin serum ve kremlerin emilimini arttırdığını söylüyor. Yeşim silindirinizi buzdolabında saklayıp krem ve serumlarınızı onunla uygulayarak maksimum verimi alabilirsiniz.

2. Yüz yogası ve masajlar

keskin yuz hatlarina sahip olmak icin oneriler

Kaslarınız ne kadar aktifse, vücudunuz o kadar sıkıdır ve aynı şey yüzünüz için de geçerlidir. Yüzünüzü çalıştırmanın en iyi yolu, sevdiğiniz bir yağ veya serum ile yüzünüze yukarı doğru hareketlerle masaj yapmaktır. Yüz yogası yüzünüze canlılık katar ve keskin hatlara sahip olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda kırışıklıkların önlenmesinde de harikalar yaratabilir. Yüz masajı, kasların stresini azaltabilir, kan akışını hızlandırarak yüzünüzün ışıltı kazanmasını sağlar.

keskin yuz hatlarina sahip olmak icin oneriler

Aynı zamanda yoğun yüz ifadeleri ile yüzünüzü çalıştırabileceğiniz bazı egzersizler bulunuyor. İşte bazı basit yüz egzersizleri:

  1. Yüzünüzü tavana kaldırın ve alternatif olarak dudaklarınızı büzün ve her birini 10’ar kez tekrar ederek, her birini 5’er saniye tutarak sessiz bir çığlıkla genişçe açın.
  2. Gerginliği hissedene kadar alt çenenizi mümkün olduğunca uzatın ve rahatlamadan önce 5 saniye tutun. 5-10 kez tekrarlayın.
  3. Yanaklarınızı şişirin ve 5 saniye basılı tutun, ardından dilinizi 5 saniye daha dışarı çıkarın. 5 kez tekrarlayın.

3. Cilt sıkılaştırma ürünleri

keskin yuz hatlarina sahip olmak icin oneriler

Cilt sıkılaştırıcı ve dolgunlaştırıcı kremler, serumlar ve yüz maskeleri, yüzün genç bir ışıltısını ve canlılığını teşvik etmenin başka bir yoludur. Bunlar tek başına sarkık gıdı veya sarkık yanakların üstesinden gelemezken, sarkık cildi sıkılaştırarak kısmen yardımcı olabilirler. A vitamininin bir türevi olan tretinoin de aynı şekilde maksimum sonuçlar gösteriyor, bu nedenle onu içeren cilt ürünleri gevşek cildi sıkılaştırmaya yardımcı olabilir.

Tüm bunların yanında günlük hayatınızda sakız çiğneyerek ve ıslık çalarak çene hatlarınızı çalıştırabilirsiniz.

kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Öykü Cengiz

Toplumları öğrenmeyi ve insanları anlamayı amaç haline getirmiş, sosyal medya alanına ilgili yoga, meditasyon ve spiritüel konulara meraklı bir sosyoloji öğrencisi.

Yorum yap