Partnerinizin Size Değer Verip Vermediğini Gösteren 5 İşaret - Maskaraa

Partnerinizin Size Değer Verip Vermediğini Gösteren 5 İşaret

partnerin size deger veriyor mu

“Seni seviyorum” demek karşımızdaki kişiyi önemsediğimizi göstermenin en kolay yoludur. Ancak sevgiyi belli etmenin tek yolu bu değildir. İnsanlar çoğu alanda olduğu gibi duyguları ifade etme konusunda da bireysel ve farklıdır. Bazıları kelimeleri kullanırken, bazıları daha çok eylemleri ve jestleri kullanır. Karşınızdakinin sevgi gösterme şekli sizinle aynı olmayabilir, bu da ilişkiniz konusunda sizi endişelendirebilir ve daha az arzulanmanıza neden olabilir.

1. Sizi kişisel günlüğünüz gibi dinler

partnerin size deger veriyor mu

Partneriniz hem üzgün hem de mutlu günlerinizde sizi dinlemeye ve teselli etmeye hazırsa bu durum onun sadece iyi bir dinleyici olduğunu göstermez. Aynı zamanda ilişkinize olan güvene de değer verdiğini gösterir.

2. Sarılmayı sizin kadar seviyor

Aşık olduğunuzda, sarılmak bir ilişkide olmanın en büyük zevklerinden biridir. Partneriniz sizin kadar sarılmayı seviyorsa, sizinle kaliteli zaman geçirmeyi çok sevdiğini ve dahası ilişkinizde yakınlığa değer verdiğini gösterir. Sadece bu da değil, rastgele alın öpücükleri ve arkadan sarılmalar, kelimeleri kullanmadan onlar için ne kadar önemli olduğunuzun bir işaretidir.

3. Hedeflerinize ulaşmanız için sizi teşvik eder

partnerin size deger veriyor mu

Bir ilişkide olmak, her zaman partnerinizle birlikte olmak veya ona 7/24 aramak/mesaj atmak demek değildir. Günün sonunda, farklı hedefleri ve hayalleri olan 2 ayrı bireysiniz. Partneriniz, ilgi odağınız olmadığı konusunda şikayet etmek yerine, hedeflerinize ulaşmak için daha fazla zaman ayırmanıza sizi teşvik ediyorsa, kişisel alana değer veriyor demektir. Partnerinizin de bir hayatı olduğunu ve kendi hayallerinin peşinden gitme hakkının olduğunu anlamak, olgunluğun ve gerçek aşkın bir işaretidir.

4. Evin içinde size yardımcı olur

Partneriniz yemek yapmaktan veya düzenli olarak ev işleri yapmaktan çekinmiyorsa, bu partnerinizin sizi eşiti, eşdeğer yarısı olarak gördüğünün bir işaretidir. Bir ilişkide eşitliğe değer veren birini bulmak gerçekten zor, bu yüzden özel birini bulduysanız, gitmesine izin vermeyin.

5. Sevdiklerine senden bahsetmekten çekinmez

Partnerinizin sizi önemsediğinin en açık işareti, arkadaşları ve ailesiyle sizin hakkınızda konuştuğunu görmektir. Eşiniz başkalarına ilişkinizden bahsetmekten çekinmiyorsa, bağlılığa değer veriyor ve ilişkinizde gelecek görüyor demektir.

kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Öykü Cengiz

Toplumları öğrenmeyi ve insanları anlamayı amaç haline getirmiş, sosyal medya alanına ilgili yoga, meditasyon ve spiritüel konulara meraklı bir sosyoloji öğrencisi.

Yorum yap