Kıyafetlere Uygun Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı? - Maskaraa

Kıyafetlere Uygun Sütyen Seçimi Nasıl Olmalı?

kiyafetlere uygun sutyen secimi nasil olmali

Doğru sütyen seçimi gerçekten çok önemlidir. Giysileriniz görünüşünüzü değiştirebilir ve en sevdiğiniz elbiseyi veya üstünüzü giydiğinizde görünüşte fark yaratabilirsiniz. Askısız sütyen, bralet veya silikon sütyen seçimi, görünüşünüzü bütünsel hale getirmek için hatırlamanız gereken küçük farklara sahiptir. Sütyeniniz kıyafetlerinizin içinde garip durduğunda rahatsız hissettirdiğini biliyoruz ve işte bu yüzden doğru sütyen seçimi yapmanıza yardımcı olacak birkaç basit ipucu anlatmaya karar verdik.

1. Askısız giysiler için ayarlanabilir sütyen

kiyafetlere uygun sutyen secimi nasil olmali

Elbisenizin sırt dekoltesi veya omuz kısmı asimetrik veya tek kollu olsun elbisenizin içine ayarlanabilen ve gizlenebilen bir sütyen tercih etmeniz gerekir. Bazı dönüştürülebilir sütyenler, sırttan daha aşağıda olması için gövdenizin etrafına sarabileceğiniz elastik bantlara sahiptir ve diğerlerinde farklı omuz askılara sahiptir. Giymeyi tercih ettiğiniz sütyenin askılarının ve bantlarının ayarlanabilir olduğundan emin olun, böylece sütyen askılarınızı o anda tam olarak istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Tek omzu veya her iki omzu da açık olan elbiseler ve üstler ile straplez bir sütyen giyin. Bu tür sütyenler, her iki omuzu da açık bırakan kapalı yakalı üstler ve elbiseler için de iyi bir tercih olacaktır.

2. Tarz görünümlü kombinler için bralet

kiyafetlere uygun sutyen secimi nasil olmali

Braletler, balenli sütyenleri sevmeyenler için farklı bir alternatif. Çoğu bralet süngersiz ve telsiz olması sebebiyle sütyenlerin yarattığı rahatsızlığı ortadan kaldırarak kadınlara rahat ve özgür bir seçenek sunuyor. Hem gece hem de gündüz rahatlıkla kullanılabilen braletler sütyen kullanmayı sevmeyen kadınlar için gardıropların kurtarıcı parçaları haline geliyor.

Sadece üst olarak giyebilir veya biraz farklılık istiyorsanız, transparan bir üst veya kot ceket altına giyebilir veya kot pantolonla kombinleyebilirsiniz. Bir iç çamaşırdan çok daha fazlasını sunan ve fazlasıyla sevilen braletler hem üreticiler hem de kadınlar tarafından klasik parçalar haline getirilmeye de başlandı.

3. Sırtı açık giysiler için silikon sütyenler

kiyafetlere uygun sutyen secimi nasil olmali

Ortadan bağlanan yapışkanlı sütyenler, arkada bir bant olmadığında size koruma ve sütyenin sağladığı kaldırma işlemi için oldukça uygundur. Yapışkanlı sütyenler tek kullanımlık değildir, markasına göre 20-50 arası kullanım sağlamaktadır.

Elbisenizin göğüs dekoltesi varsa, ayrı ayrı yapıştırılabilen bir model seçin, bu modelde alt ya da üst kısımdan göğsünüzü dik tutucu bantlar bulunmaktadır. Böylelikle derin dekoltelerde de rahatlıkla kullanılabilir.

4. Açık omuzlu giysiler için büstiyer

kiyafetlere uygun sutyen secimi nasil olmali

Büstiyerin öncelikli amacı, bele şekil verirken vücudu üst orta kısmından yukarı doğru sıkarak, göğüsleri dolgun göstermek için yukarı doğru itmektir. Straplez elbiseler ve üstler için kullanılan bu sütyenler, göğsün aşağı kaymasını engeller ve iyi bir destek sunar.

Ceket modelleri ile straplez büstiyer modelleri tercih ederek oluşturduğunuz kombinlerle, bulunduğunuz her yerde ışıltınızla dikkat çekebilirsiniz.

5. Tshirtler için sporcu sırtlı sütyenler

kiyafetlere uygun sutyen secimi nasil olmali

Zaman içerisinde göğüste sadece sarkma değil göğüs ve sırt ağrısı da oluşur ve spor yaparken dayanılmaz acı yaşanır. Sporcu sütyeni ne işe yarar noktasında, spordaki toplayıcılığı ve spora desteği açısından sporcu sütyeni oldukça verimlidir. Sporcu sütyeni kadın sporcularda göğüsler üzerindeki baskının azalmasını sağlayan iç giyim ürünleri arasındaki en gerekli üründür.

6. Derin dekolteli elbiseler için yapışkan göğüs örtüleri ve kaldırma bandı

kiyafetlere uygun sutyen secimi nasil olmali

Derin dekolteli ve askıları olan elbiseler, sütyenleri ve hatta silikon askısız olanları kullanmak neredeyse imkansız hale getirir, ancak yapışkan göğüs bantları ve göğüs şeklindeki kaldırma bandı ile istenilen görünüme ve rahatlığa ulaşabilirsiniz.

7. Kıyafetlerin içine doğru desende sütyen seçin

kiyafetlere uygun sutyen secimi nasil olmali

Dar bir üst giyiyorsanız, sütyen kabının düz olmayan dantelli yüzeyi nedeniyle giysilerinize takılmadan düzgün ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle dantelli bir sütyen veya kalıbında desen olan bir sütyen yerine pürüzsüz yüzeyli bir sütyen seçmek daha iyidir.

kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Elif Engel

Okumayı, araştırmayı ve öğrendiği şeyleri uygulamayı seven, dijital pazarlama alanına ilgi duyan, kış sporlarına meraklı biri.

Yorum yap