Sir Ağda Nedir? Sir Ağda Nasıl Yapılır?

Sir Ağda Nedir? Sir Ağda Nasıl Yapılır?

sir agda nedir

Sir ağda, diğer ağdalara göre en kolay ve en uzun süre etkili çözümüdür. Klasik ağda kullanan kadınların aklında hep aynı sorular yer alır “sir ağda nedir ve sir ağda nasıl yapılır“, tüm soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edin.

Sir ağda nasıl yapılır?

Acımasız tüylere en uzun savaşı açan sir ağda kullanımı oldukça basittir. Sir ağda ısıtıcı makinelerinden veya sir ağda bantlarından yardım alabilirsiniz. Evde makine ile yapılmak istenildiğinde sir ağdayı makinesiyle ısıtıp , ağda bezi ile tüylerin çıkış yönünün tam tersine çekme yöntemi uygulanmalıdır. Günlük kullanımda sir ağda bantları daha hızlı ve daha kullanışlı olabiliyor.

sir agda nedir

Hazır olan sir ağda bandını avuç içinizde ısıtıp yine aynı şekilde tüylerin çıkış yönünün tam tersine çekme yöntemi uygulanmalıdır. Bunu yanı sıra ağda temizliği de önemlidir. Ağdadan sonra cilt temizlenmeli ve nemlendirilmelidir. Genellikle sir ağdalara özel temizleyici yağlar mevcuttur ve en etkili temizleme
yöntemleri arasındadır.

Peki sir ağdayı kimler yapabilir?

Tüyleriyle başı dertte olan herkes deneyebilir. Derinin zamanla eskimesi veya gevşemesi (yaşlılık) sir ağda uygulamak için uygun olmayacaktır. Ciltte oluşan güneş yanığı, bıçak kesiği veya çeşitli deri hastalıklarının olduğu bölgelere sir ağda uygulanmamalıdır.

Sir ağdanın zararı var mı?

Aksine sir ağda şeker barındırmadığı için kıl köklerini zayıflatarak, yeni oluşacak kılların çıkma seviyesini en aza indirirken, devamlı kullanıldığında kıllarında gözle görülür şekilde azaldığı gözlemlenmektedir. Cildinizin hassasiyetine göre kızarma veya alerjiler oluşabilir. Bunlar kısa süre içerisinde düzelecektir ancak yine de uzun süreli alerjik reaksiyon gördüğünüzde kullanmamanızı öneririz.

Hangi sıklıkla sir ağda yapımalı?

Sir ağdanın vaadi 4 haftaya (28 gün) kadar pürüzsüz bir cilttir. Bu ilk kullanımda 3 hafta (21 gün) olarak başlar ve devamlılığında 4 hafta (28 gün) olarak devam eder. Uzun vadede kıl köklerinin zayıflaması ve düzenli kullanımınız ile bu süre daha da uzayacaktır. Sir ağdanın etkisini daha uzun süre görmek istiyorsanız jilet veya epilatörlerden yardım almamanızı öneririz.

Sir ağda epilasyonun yerine geçer mi?

Sir ağdanın amacı kıl köklerini zayıflatarak, kılların azalmasını sağlamaktır. Epilasyonda aynı şekilde lazer ile kıl köklerinizi yakarak yavaş yavaş azaltarak belirli bir seans sonucu %80-90’a kadar kıllardan kurtulmayı sağlamaktır. İkisi de tercih edilebilir yöntemlerdir. Epilasyon sadece belirli güzellik salonlarında veya kliniklerde uygulanırken, sir ağdayı kendinizde kolayca evinizde uygulayabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarında kurtarıcınız olacak olan sir ağdayı denemeyi unutmayın.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Büşra Dabakoğlu

Yorum yap