BB Krem Nedir? BB Krem Ne İşe Yarar?

BB Krem Nedir? BB Krem Ne İşe Yarar?

bb krem nedir

Blemish balm kelimelerinin baş harfinden ortaya çıkan BB kremler kusur merhemi olarak adlandırılmaktadır. BB kremlerin ilk ortaya çıkışı bir Alman dermatoloğun lazer uygulaması ve peeling tedavileri sonrası hastalarının hassasiyetlerini azaltmak için bu kremi bulmuştur. Krem hastaların ciltlerini hem pürüzsüzleştirmiş hem de kızarıklıkları kapatmıştır. Bir diğer ismi beauty balm yani güzellik kremi de olan BB kremler ciltteki renk tonunu düzenlemelerinin yanı sıra içlerindeki antioksidan sayesinde taze bir görünüm ve parlaklık ile cildimizi ve kendimizi iyi hissetmemizi sağlıyorlar.

BB krem nasıl kullanılır?

Her ne kadar yaz aylarını yavaş yavaş geride bırakıyor olsak da kim yüzünde kat kat makyaj ile dolaşmak ister ki? Tam bu noktada yardımımıza BB kremler yetişiyor. BB kremler cildimizi nemlendirip, renk dengesi sağlarken cildimizdeki ufak çizgileri doldurarak makyajımıza daha uygun bir zemin hazırlıyorlar. Bir çeşit makyaj bazı olarak da kullanılabilecek olan bu kremler hafif yapıları sayesinde parmak uçlarımız ile uygulanması yeterli olmaktadır. Elbette kimi makyaj profesyonelleri kremi fırça ya da sünger yardımı ile uygulamayı da önermektedir. Tercih size kalmış. Ürünlerin bazılarında güneş koruyucu da bulunduğundan gitgide daha sıcak yazlar yaşayan bizleri güneşin yıpratıcı etkilerinden ve UV ışınlarından korumaktadırlar.

BB krem seçerken nelere dikkat edilmeli?

BB kremlerin her cilt rengine uygun tonu bulunmaktadır. Cilt rengine uygun olmayan bir krem ile yapay bir görüntü oluşacağı için krem seçerken renk konusunda dikkatli olmalısınız. Ayrıca kremin yağlı-kuru ciltler için ayrı ayrı türevleri bulunmaktadır. Fakat eğer ki cildiniz normalden daha kuru ise BB krem öncesi nemlendirici krem kullanılması önerilmektedir. Ve sivilce-yara lekeleriniz cildinizin tamamından daha koyu ise yine BB kremi uygulamadan bir kapatıcı ile renk dengesi sağlanmalıdır.

Son söz olarak mutlaka unutulmaması gereken bir noktayı belirtmek isterim. BB krem kullandıktan sonra akşamları cildimizi mutlaka temizlemeliyiz. Renkli bir krem olduğundan gece cildimizde kalması için uygun değildir.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Damla İzal

Anadolu Üniversitesi işletme bölümü mezunu. Özel bir şirkette idari işler departmanında çalışıyor. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap