Uzak Durulması Gereken 5 Erkek Tipi - Maskaraa

Uzak Durulması Gereken 5 Erkek Tipi

uzak durulmasi gereken erkek tipleri

Son dönemde sürekli olarak gündemde olan, şiddet eğiliminde olan erkek sayısının artmasından dolayı sürekli tedirgin durumdayız. Aslında öyle biri değildi, aslında çok seviyordu hatta ve hatta kadına yönelik şiddete karşıydı gibi gibi birçok farklı söylemler duyabiliyoruz. İsimler değişse bile hikayeler hep benzer. Bir kadın daha eksilmeye tahammülümüz yok diyorsanız, kendimizden başlayalım.

Bu kişiler her zaman hayatlarında bir şeylerin yolunda gitmediğini iddia edip her kavga veya zorlukta bunu öne sürerler.

Benim psikolojik sorunlarım var… Bu cümleleri sıkça duyarız. Bu teşhisi destek bile almadan kendisi koymuştur. Beni sinirlendirme öfke kontrol problemim var… Yine teşhisi kendisi koymuştur ve en önemlisi tartışmaya kapalıdırlar. Sürekli olarak, daha kötüsü olur uzatma gibi sıkça duyduğumuz cümleler kurarlar. Bunları duyunca kaçarak uzaklaşıyoruz kadınlar!

Sizi sürekli kısıtlamak isterler.

Siz bunu beni sevdiği için yapıyor sanırsınız ya da öyle inanmak istersiniz. Ama sizi değil de aslında sizin mutluluğunuzu kısıtladığını anladığınızda bunun sevmek değil de yalnızca bencillik olduğunu görürsünüz. Gerçekten seven bir kişi kısıtlamaz, aksine size aradığınız özgürlüğü hissettirir ve yaşatmayı ister. Ne yapıyoruz, o zaman kaçarak uzaklaşıyoruz kadınlar.

Her konuda bir fikirleri ya da bir hikayeleri vardır.

Bu kişiler her konuda mutlaka bir fikre sahiptir ve merak ettiğiniz bir konu ile ilgili mutlaka bir hikaye anlatır ve bu hikaye de her şey sizin değil kendi istediği gibidir. Asla bu konuda bir fikrim yok beraber yapalım ya da beraber araştıralım demezler. Bu kişiler sizi memnun edemeyeceği gibi kendileri de genel olarak memnuniyetsizdir. Ne yapıyorduk kaçarak uzaklaşıyorduk kadınlar!

Sizi çok kıskandıklarını belirtirler.

Sevgili kadınlar, kıskanmak tabii ki insan doğasında olan bir şeydir fakat bunu unutmayın ki her şeyin fazlası zarar, bir nevi intihar gibi bir şey diyebiliriz. Evet kıskançlık olabilir ama sizin yanınızda karşı cinsten birini bile görmeye tahammül edemeyecek kadar, bir konuda karşı cinse bir soru soramayacak kadar, telefon rehberinizde karşı cinsten bir kişi bile olmayacak kadar birçok hikayelere şahit olduk. Hatta benim iznim olmadan karşı cinsten kuzenin ile bile konuşamazsın diyecek kadar kıskanıyorsa hemen kaçın kadınlar. Çünkü siz artık bir eril/erkek zihniyetinin baskısı altındasınız, bu sevgi değil bu yalnızca sizi mutsuz eder.

Size hesap vermez, ama sizden hesap ister!

Bir yere gidecekken, arkadaşınızla buluşacak ya da iş görüşmesi gibi önemli durumlarda bile sizden sürekli hesap isterler ama siz ondan hesap isteyemezsiniz, çünkü zihniyet belli. Bu tür durumlarda siz artık ne yapacağınızı biliyorsunuz. Unutmayın, kadın kendi özgürlüğünü kendisi yaratır, hiç bir erkek size özgürlük sunmaz kadınlar!

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Dilşa Al

Kadın hakları, kadına yönelik fiziksel ve psikolojik şiddeti anlamayı amaç haline getirmiş, sosyal medya alanı ile ilgili makale, köşe yazısı ve güncel kadın haberleri ile ilgili konularda yazılar yazan bir eğitmen adayı.

Yorum yap