Yılbaşı Ağacınız İçin Şık Dekorasyon Önerileri - Maskaraa

Yılbaşı Ağacınız İçin Şık Dekorasyon Önerileri

yilbasi agaciniz icin sik dekorasyon onerileri

Yeni bir yıl yaklaşırken, evinizde kış sezonunun dekorasyonunu tamamlayacak ve yeni yıl ruhunu evinize taşıyacak yılbaşı ağacınızı kurdunuz mu? Hiç şüphesiz yılbaşı ağaçları ve süsleri, kış sezonu ruhunu yakalamanın mükemmel bir yoludur. Peki bu yıl geleneksel fikirlerin dışına çıkıp sıradışı bir yılbaşı ağacı hazırlamaya ne dersiniz? Yılbaşı ağacınızı süslemek için yeni ve farklı fikirler arıyorsanız, size ilham verecek şık ve yaratıcı dekorasyon önerilerini sizin için bir araya getirdik.

Farklı renklerden ve objelerden yararlanın

yilbasi agaciniz icin sik dekorasyon onerileri

Yılbaşı ağacı dekorasyonu modern veya klasik olabilir. Bu defa klasik çizginin dışına çıkıp yeşil bir ağaç yerine, bembeyaz hatta kırmızı ya da pembe farklı tonlarda ağaçlar alabilirsiniz. Kar beyazı bir ağaç kullanıp üstüne kırmızı ya da pembe gibi tek tonda süsler kullanabilirsiniz. Ağacınızı kırmızı çiçekler ya da spiral nane şekeri çubuğu gibi süslerle farklılaştırabilirsiniz.

yilbasi agaciniz icin sik dekorasyon onerileri

Ya da yine klasik süslerin dışına çıkıp hem eğlenceli hem de dekoratif olabilecek; ahşap süsler, fındıkkıran askerleri, hediyelik eşya dükkanlarından topladığınız mini biblolar, hatta çizgi film veya film karakterleriyle ağacınızı daha da renkli hale getirmek sizin elinizde.

Tek renk için önerimiz kırmızı

yilbasi agaciniz icin sik dekorasyon onerileri

Yeni yıl süslemelerinde kırmızı, hiç şüphesiz en vazgeçilmez renklerden belki de ilki… Bu yüzden ağacınızda tek renk tercih ederek, kırmızı süsler, kar taneleri, çiçekler, şekerler, hatta ekose desenli kurdeleler kullanabilirsiniz. Her ne kadar kulağa geleneksel gelse de araya serpiştireceğiniz altın dokunuşlarla rustik ve şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Metalik süsleri tercih edenler için

Metalik süsler yılbaşı ağacınıza farklı bir parlaklık katacaktır. Örneğin bakır ya da gümüş gibi tek tonda büyüklü küçüklü top süsler kullanırken, ağacınıza sarabileceğiniz gümüş simli ya da peluş kurdeleler ile çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Aralara ekleyeceğiniz minik kuşlar ya da metal yıldızlar da kış ormanı dekorasyonunuzu tamamlayacaktır.

Duvar ağaçlarını deneyin

yilbasi agaciniz icin sik dekorasyon onerileri

İşte size gelenekselin dışına çıkmak için bir öneri! Ayaklı klasik çam ağaçlarının yerine, bu yıl yılbaşı ağacınızı duvarınızda kurabilirsiniz. Artık hazır olarak satılan bu ağaçlardan alıp direkt duvarınıza asabilir ya da önerilerimizle kendi ağacınızı yaparken çok da eğlenebilirsiniz. Bahçenizden ya da bir orman gezisinden toplayacağınız kuru dalların ucuna silikonla çuval iplerini yapıştırıp kendi ağacınızı tasarlayabilir; ya da minik odun parçalarını çift taraflı bantla duvarınıza sabitleyebilirsiniz. Süslemeleri yaparken odanızın genel atmosferine uygun tonda süsler kullanabilir, peri ışıklarıyla duvar dekorunuzu tamamlayabilirsiniz. Son bir dokunuş olarak duvar ağacınızın en üstüne bir yıldız yerleştirmek onu çok daha şık bir hale getirecektir.

Kuru dallardan kendi ağacınızı yapın

yilbasi agaciniz icin sik dekorasyon onerileri

Yine gelenekselin dışına çıkmak için bir yöntem daha! Bahçenizden ya da ormandan toplayacağınız kuru ağaç dallarını sprey boyalarla renklendirerek uzun vazo veya sepet içine yerleştirebilirsiniz. Dalları peri ışıkları, kar taneleri, hatta kristallerle süsleyerek evinizde kış ormanı yaratabilirsiniz.

Fotoğraflarla geçen yılın anılarını tazeleyin

yilbasi agaciniz icin sik dekorasyon onerileri

Sadece ağacınızın tarzıyla değil, ağacınıza ekleyeceğiniz süslerle de farklı bir atmosfer yakalamak sizin elinizde. Geçen yıl yaşadığınız güzel anları size hatırlatması için polaroid formatında bastıracağınız fotoğrafları ağacınızın üstüne yapıştırabilir ya da renkli mandallarla tutturabilirsiniz. Dekorasyonu zenginleştirmek ve tamamlamak için sadece fotoğraflar değil, fenerler, kar küreleri, Noel Baba figürleri, mini çam ağaçları ve mumluklardan faydalanabilirsiniz. Hatta led mumların ucuna misina bağlayıp tavana tutturabilir; kendi uçan mumlarınızla sihirli bir dünya yaratabilirsiniz.

Minimalist yaklaşımları tercih edenler için

yilbasi agaciniz icin sik dekorasyon onerileri

Çok ışıklı parlayan yılbaşı ağaçlarından hoşlanmıyorsanız; bu durumda daha küçük ve klasik ağaçlar da her zaman bir seçenek… Süslemek için de hazır paket süs setleri işinize yarayacaktır. Bu ağaçlar da herhangi bir iç mekanda çok şık duracaktır.

Ağacınız ister klasik ister modern olsun; onu farklılaştırmak sizin yaratıcılığınıza kalmış. Yılbaşından sonra ağacınızı ve süslerinizi özel poşetler ve kutularda muhafaza ederek, bir sonraki yıl için kullanılabilir olduklarından emin olun. Birbirinden farklı ağaçlarınızı sosyal medya üzerinden bizimle ve okuyucularımızla paylaşmaya ne dersiniz?

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Soley Özsoy Bürümcek

Turizm işletme mezunu, organizasyon firmasında çalışan; seyahat etmeyi, yemek yapmayı ve yemeyi, modayı, sanatı, yepyeni şeyler keşfetmeyi seven, konfor alanının dışında kendini daha mutlu hisseden biriyim. Birçok şey gibi hayatın da paylaştıkça çoğaldığına inanırım.

Yorum yap