Bacaklarınızı İnce Gösterecek 7 Ayakkabı Modeli - Maskaraa

Bacaklarınızı İnce Gösterecek 7 Ayakkabı Modeli

ince gosteren ayakkabi modelleri

Birçok çeşit ve renk seçeneği olan ayakkabılardan, size en uygun ve en iyi giden modeli ya da hangisinin moda olduğunu bulmak için çoğu zaman zorlanıyor olabilirsiniz. Bu seçenekler arasından aslında en iyisi sizi ince gösterecek olan modeli bulabilmek. İşte ayakkabı seçerken daha güzel ve ince görünmenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

1. Kalın topuklu ayakkabı

ince gosteren ayakkabi modelleri

Bilekten bantlı olan topuklu ayakkabılar, bant ne kadar ince olursa olsun bu bölgeyi bölünmüş gösterecek ve bacak boyunuzu daha kısa gösterecektir bu da ayak bileklerinizin ve baldırlarınızın daha geniş olduğu izlenimi yaratacaktır. Eğer kısa boyluysanız ve kısa bacak yapısına sahipseniz proporsiyonunuz için bu tip ayakkabılar seçmemenizde fayda var.

Öte yandan, kalın topuklu ayakkabılar, kalın bacaklara sahip kadınlar için çok daha uygundur. Vücut hatlarınızı daha ince göstermek için genellikle tabanı ve topuğu kalın olan topuklu ayakkabılar giymeniz önerilir.

2. Stiletto ayakkabı

ince gosteren ayakkabi modelleri

Bazen, özellikle kalın ayaklarınız ve/veya bacaklarınız varsa, askılı düz ayakkabılar ayaklarınızda garip şişlikler oluşturabilir. Bacaklarınız kalınsa, insanların dikkatini bacaklarınıza ve her küçük delikte oluşan şişkinliğe çekeceğinden bu tip ayakkabılar pek önerilmez.

Daha uzun görünmeye çalışıyor ve bacaklarınızı daha ince göstermek istiyorsanız stiletto tarzı ayakkabılar tam size göre olabilir. Topuk ne kadar ince olursa o kadar çekici görünürsünüz ancak bu seçenek çok da rahat olmayabilir bu yüzden sizin için ideal olan boyu bulmalı ve tercihlerinizi ona göre yapmalısınız.

3. Platform topuklu ayakkabılar

“T-Strap ayakkabı” olarak bilinen ayakkabı modellerinin kayışları T şeklinde olduğundan bu adı almıştır. Ama bu T formu ayaklarınızı olduğundan daha geniş gösterir. Bu her ayak türü için bu geçerlidir ancak özellikle ayaklarınızın tombul olduğunu düşünüyorsanız bu tip ayakkabılardan kesinlikle kaçınmalısınız.

Yine bacak boyunuza uygun, platform kama tipi ayakkabılar (dolgu topuk ayakkabılara çok benzer) giyebilirsiniz. Özellikle, bacaklarınız kalınsa bu ayakkabıları tercih edin, geniş bir ayakkabı seçerseniz ayaklarınızın olduğundan daha büyük ve kaba görünmesine neden olacaktır.

4. Burnu açık ayakkabılar

ince gosteren ayakkabi modelleri

Ayakkabılar ayağınızı daha ince ve biçimli göstermelidir. Bu tip kare uçlu ayakkabıları uzun ve ince bacaklara sahipseniz tercih edebilirsiniz, aksi takdirde başka model ayakkabılar size çok daha uygun olacaktır.

Parmak ucunu çok az gösteren burnu açık ayakkabılar tercih edebilirsiniz. Kısa boyluysanız sizi daha uzun gösterir ve daha uzun bacaklarınız varmış izlenimi yaratırsınız. Ayakkabılarınızın hoş görünmesinin yanı sıra ayrıca ayaklarınız olduğundan daha da küçük görünecektir.

5. Yüksek çizmeler

ince gosteren ayakkabi modelleri

Ayak bileğinde biten botların hoş görünmesi bacak boynuzun uzunluğuna kısalığına göre farklılık göstermektedir. Yanlış bacak boyuna giyilen botlar, insanların dikkatini baldırlarınıza çekmenize neden olabilir. Bu da ayak bileklerinizi gerçekte olduğundan daha kalın gösterecektir.

Öte yandan, büyük veya kalın baldırlarınız varsa, uzun çizmeler size çok daha uygun olacaktır. Ayrıca botların üst kısmında küçük bir detay varsa bu çok daha iyidir böylece dikkatleri ayak bileklerinizden olabildiğince uzaklaştırmış olursunuz. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer detay ise kesinlikle rahat edebileceğiniz bir model tercih edilmesidir.

6. Babet ayakkabılar

ince gosteren ayakkabi modelleri

Roma sandaletleri veya askılı babet olarak geçen modellerdeki sorun, çok sayıda kayışlı ya da ipli olmasından dolayı baldırlarınıza fazla dikkat çekmek için tasarlanmış olmalarıdır. Bu ayakkabı türlerinin bir diğer sorunu ise giyimi çok rahat olmadığı gibi çoğu zaman belli bir süre yürüdükten sonra yara ve kesiklere neden olmasıdır. Düz taban babet türleri ise ince bacaklı kadınlar için oldukça uygundur. En güzel kısa eteklerle kombinlenir.

7. Çoraplarınızla aynı renk ayakkabılar

Tek renk düz çizmeler görsel olarak bacaklarınızı daha kısa gösterecektir, proposiyonunuza dikkat ederek kullanmanız tavsiye edilir. Öte yandan, bacaklarınızı daha ince göstermek istiyorsanız, ayakkabınızın renginde tayt ya da çorap kullanmak çok doğru bir karar olacaktır. Aynı etkiyi koyu renkli mus çoraplarda yaracaktır.

kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Işıl Yıldız

Çakraların dengesine, sözlerin büyüsüne ve şimdi'nin gücüne inanan, meditasyon ve mistizme meraklı, yazmayı ve araştırmayı seven, bol gezen, bol okuyan, yeni rotalar keşfetmeyi ve keşfettirmeyi seven - anda ve farkında olan biri...

Yorum yap