Bilmeniz Gereken 5 Makyaj Hilesi

Bilmeniz Gereken 5 Makyaj Hilesi

makyaj nasil yapilir

Kadınların birçoğu daha güzel görünmek, daha iyi hissetmek için makyaj yapıyor. Peki makyajımızın daha güzel durması ve yüz tipimize göre makyaj uygulamak için neler yapmalıyız. İşte bilmeniz gereken makyaj hileleri.

Nemlendirici ve baz kullanın

Makyajdan önce cilde nemlendirici uygulamak cakey diye tabir edilen pütür pütür görüntüyü engeller. Makyajınızın hemen uçmasından şikayetçiyseniz baz kullanın. Makyajdan önce baz kullanmak daha kalıcı bir makyaj elde etmenizi sağlar.

yuz nemlendirme

Kontür ve aydınlatıcı hilesi

Kim Kardashian’ın meşhur ettiği kontür tekniğinden faydalanın. Bu teknik basitçe yüzünüzde beğendiğiniz kısımları aydınlatıcıyla vurgulamayı, beğenmediğiniz yerleri ise teninizden birkaç ton koyu renkteki stick veya toz bir ürünle arka planda bırakmayı ifade ediyor. Aydınlatıcıyı göz pınarları, elmacık kemikleri, dudak üstü ve burun direğinize uygularsanız daha canlı ve sağlıklı bir görüntü elde edersiniz. Diyelim ki alnınız çok geniş; saç diplerinize, burnunuz kemerliyse bu kemere, yüzünüz genişse elmacık kemiklerinizin altına kontür uygulayarak daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.

Dudaklarınızı daha büyük göstermek

Günümüzde moda haline gelmiş dolgun dudaklar elde etmek istiyorsanız, dudaklarınızın orta kısmına highlighter sürün altına ise kontürle gölge verirseniz dudaklarınız daha büyük gözükecektir.

dolgun dudak

Daha büyük gözler

Gözlerinizin içine süreceğiniz nude ya da beyaz bir göz kalemi göz akınızın daha beyaz gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlar. Göz içine çekilen siyah kalemi ise gözü küçültür ancak daha derin bakışlar verir.

Yüzünüzün belli bir yerine odaklanın

Diyelim ki gözlerinize ağırlık verdiğiniz smokey bir makyaj uyguladınız, nude ruj sürün. Eğer gözlerinize hafif bir makyaj uyguladıysanız canlı renklerde daha iddialı rujlar uygulayabilirsiniz. Böylece abartısız ve güzel bir makyaj elde edersiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ece Arslan

Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakultesi öğrencisi, aynı zamanda maskaraa.com'da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap