İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülür?

İnce Dudaklara Ruj Nasıl Sürülür?

ince dudaklara ruj nasil surulur

Dolgun dudaklar her zaman çekiciliğin sembolü olmuştur. Özellikle de günümüz güzellik anlayışında dolgun dudaklar oldukça ilgi görmektedir. Her kadın dudaklarının dolgun ve güzel görünmesini ister. Piyasada, dudak dolgunlaştırıcı serum, dolgunlaştırıcı etkili ruj gibi birçok ürün bulunmasına rağmen dudak dolgusu gibi estetik bir müdahaleler dışında ürünlerin hiçbiri kalıcı ve verimli çözümler değildir. Üstelik, yanlış ve bilinçsiz şekilde sürülen rujlar dudaklarınızı olduğundan daha ince gösterebilir. Bu tür ürünlere para dökmek yerine; ince dudaklara ruj nasıl sürülür sorusuna vereceğimiz ipuçları sayesinde dudaklarınızı doğal bir şekilde dolgun gösterebilirsiniz.

İnce dudaklara sahip olanlar ne renk rujlar tercih etmelidir?

İnce dudaklı insanların yaptığı en büyük hata dudaklarını dolgun göstermek için koyu tonlardaki rujları taşırarak sürmektir. İnce dudağa sahipseniz, kırmızı, bordo gibi keskin çerçeveye ihtiyaç duyan ve dudakları ön plana çıkaran renklerden uzak durmalısınız. Şeftali, açık pembe ve nude tonlar dudakları her zaman olduğundan dolgun gösterir. Ayrıca, mat rujlardan da uzak durmalısınız. Mat rujlar ışık oyunlarına izin vermeyeceği için her zaman dudakları daha ince gösterir. Dudaklarınızı olduğundan daha dolgun göstermek istiyorsanız tercihinizi parlak rujlardan ve dudak parlatıcılarından yana kullanmalısınız.

İnce dudaklara ruj nasıl sürülür?

Öncelikle, rujunuzu sürmeden önce dudağınızdaki kabukları atmak ve dudağınızın kan akışını hızlandırarak daha dolgun görünmesini sağlamak için diş fırçanız ile dudaklarınızı fırçalayın veya şeker ile dudaklarınıza peeling yapın.

Dudağınızı nemlendirmek için dudak nemlendiricisi veya dudak yağı sürün. Dudaklarınızın uzun süre dolgun kalmasını istiyorsanız dudak dolgunlaştırıcı ürünlerin birçoğunda bulunan nane yağını aktarlardan alıp dudaklarınıza sürebilirsiniz. Ancak, ürünü tüm dudağınıza uygulamadan önce ufak bir alanda deneyerek alerjik reaksiyon göstermediğinize emin olun.

ince dudaklara ruj surmek

Göz altı kapatıcınızı veya fondöteninizi dudaklarınıza sürerek dudaklarınızın rengini teninizle eşitleyin. Böylece, dudağınızı daha doğal bir şekilde çerçeveleyebilirsiniz.

Nude tonlarda bir dudak kalemi ile dudaklarınızı hafifçe dışarıdan çerçeveleyin. Çerçeveleme işlemine üst dudağınızın ortasına V çizerek başlayın. Bu çerçeveleme işlemini abartmamaya çalışın. Doğallıktan uzak dıştan çerçevelenmiş dudaklar estetikten uzak bir görüntü oluşturacaktır.

Dudağınızı çerçeveledikten sonra dudak kalemi ile dudağınızın içini doldurun. Daha sonra, çerçeveden taşmayacak şekilde rujunuzu sürün. Rujunuzu sürdükten sonra parmaklarınız ile dudak kenarlarınızı hafifçe dağıtın. Bu adım, dudaklarınızı çok daha dolgun göstermeye yarayacaktır.

Dilerseniz dudaklarınıza lip gloss uygulayarak son dokunuşu yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap