Kot Pantolon Giyerken Yapılan Sık Hatalar - Maskaraa

Kot Pantolon Giyerken Yapılan Sık Hatalar

kot pantolon giyerken yapilan hatalar

Günümüzde kullanım şekliyle kot pantolon 1871 yılında Jacop W. Davis ve Levi Strauss & Co. ortaklığı tarafından icat edilmiş, patenti de 1873’te Davis ve Levi Strauss tarafından alınmıştır. Bununla beraber, mavi renkli kot kumaşından yapılan pantolonlar bu tasarımın patentlenmesinden önce de kullanımdaydı. O zamandan beri kot giyimi birçok dönüşüm geçirdi ve dünyanın her yerinde neredeyse her insanın ayrılmaz bir parçası oldu. Farklı boy, farklı kalıp ama hep aynı kumaş. Kot pantolon kombini dendiğinde her anı kurtarabileceğimiz kombin alternatifleri de cabası.

Kot pantolon giyerken en sık hangi hataları yaptığımızı ve kot pantolon seçimleri ile mevsim değişimi,  gece ve gündüz fark etmeksizin nasıl şık ve gösterişli olabileceğinizi paylaşmak istiyorum.

Tek renk kot üstüne kot

kot pantolon giyerken yapilan hatalar

Kot üstüne kot tarzı kıyafetler yeniden moda ve bu yüzden kot gömlek ve ceketler ile kot pantolonlar giyebilirsiniz. Üst ve alt kısımları renklerine göre seçmeniz gerekmez. Aksine, farklı tonlar bir kontrast oluşturacak ve görünümünüzü daha bütünsel hale getirecektir.

Yanlış uzunlukta düz kesim kotlar

kot pantolon giyerken yapilan hatalar

Düz kesim kot pantolonlar evrensel bir gardırop parçasıdır. Yeniden moda olmaya başladırlar ve günümüzde oldukça popüler. Bu kot pantolonların modeli ayak bileğine kadar olmalıdır. Çok uzun pantolon paçaları görünüş olarak bacakları kalın gösterebilir.

Dağınık görünümlü katlanmış paçalar

kot pantolon giyerken yapilan hatalar

Kot pantolonlardaki katlanmış paçalar, çok uzun pantolon paçalarını uyarlama şansınız olmadığında veya görünümlerini değiştirmek istediğinizde iyidir ancak katlamalar düzgün yapılmalıdır. Hatta pantolonun her iki bacağındaki katlamalar için eşit mesafeyi ölçebilmek için başparmağınızı paça ucuna koyarak ölçmeniz bile önerilir.

Yanlış yükseklik

kot pantolon giyerken yapilan hatalar

Boy uzunluğu yüksekliği, yani kotun belinden bacakların arasındaki dikişe kadar olan mesafe, pantolonun kişide nasıl görüneceğini büyük ölçüde etkiler. Vücudun özelliklerini, gövdenin uzunluğunu vb. dikkate alınmalıdır. Örneğin, yüksek belli kotlar bile uzun gövdeli uzun boylu bir kadın için yeterli olmayabilir. Bu durumda, bacaklarda yanlış bir görünüm yaratacaktır.

Dar botlar

Her şeyden önce, botların içine sokarken dar pantolonları tercih etmek daha uygundur. Daha bol pantolon modelleri dizlerde iyi bir görünüm oluşturmayabilir. İkinci olarak geniş veya hafif katlanmış botları tercih etmelisiniz.

Kısa model botlara sıkışmış pantolonlar

kot pantolon giyerken yapilan hatalar

Pantolon paçaları, botların veya kısa botların üstünü örtmemelidir. Kot pantolon ayakkabınızın bilek kısmında bitiyorsa kombin daha iyi görünecektir.

Orta bel kot pantolon, bele kadar çekilir

kot pantolon giyerken yapilan hatalar

Yüksek belli pantolonlar son birkaç yıldır moda. Bu modeller şık bir görünüm sağlar ve rahattır. Ancak orta belli bir sevdiğiniz pantolonunuz varsa, onları da giyebilirsiniz. Fakat onları göbeğinize kadar çekmediğinizden ve daha iyi durması için bir kemer taktığınızdan emin olun.

kaynak

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Elif Engel

Okumayı, araştırmayı ve öğrendiği şeyleri uygulamayı seven, dijital pazarlama alanına ilgi duyan, kış sporlarına meraklı biri.

4 yorum

  • Bizim de tam olarak amacımız bu. Günlük yaşantımızda işimize yarayacak bilgileri sizinle paylaşmak.
   Değerli yorumunuz için teşekkürler. 🙂

 • Artık çizme içine bol pantolonlar da giyebiliyorlar. Ne düşünüyorsunuz?

  Emeğinize sağlık

  • Son zamanlarda çok fazla gördüğümüz bir stil, bütünsel olarak doğru kombinlendiğinde havalı bir görünüm elde edilebilir elbette.
   Değerli yorumunuz için teşekkürler. 🙂

Yorum yap