Koyu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Koyu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

koyu goz makyaji nasil yapilir

Koyu göz makyajı nasıl yapılır? Her gün farklı makyajlar yapıyoruz, farklı renkler kullanıyoruz. Ancak, koyu göz makyajı yapma fikrine sıcak bakmıyoruz. Bir davete giderken koyu renklerde göz makyajı istiyorsak kendimizi makeup artistlere emanet ediyoruz çünkü risk almak istemiyoruz. Far paletlerindeki koyu renklere dokunmamışız bile. Halbuki, uygulamasını bildikten sonra kolayca koyu göz makyajı yapabilirsiniz.

koyu goz makyaji

Koyu göz makyajı

Siyah, koyu kahverengi, lacivert gibi renkler diğer renklere göre daha riskli ve iddialı olmasına rağmen yazımızda anlattığımız adımları uygulayarak koyu göz makyajı yapmak hiç zor değil.

1. Adım

Göz makyajı yaparken farınızı uygulamadan önce mutlaka bir baz oluşturmalısınız. Böylece, hem renk eşitsizliklerini gidererek temiz bir görüntü elde edeceksiniz, hem de farınız rengini daha çok belli edecek ve farınızın kalıcılığı artacaktır. Baz olarak göz altı kapatıcınızı kullanabilir veya far bazı tercih edebilirsiniz.

2. Adım

Bazınızı uyguladıktan sonra göz kapağınızdan kaş altlarınıza kadar açık renk bir far sürün. Bu far, bazınızı destekleyecek ve renk geçişlerinizin daha soft durmasını sağlayacaktır.

3. Adım

Kahverengi veya şeftali tonlarında bir farı göz kapağınıza ve katlanma bölgesine uygulayın. Bu far, bir sonraki adımda göz kapağınıza uygulayacağınız koyu renk farın altında görünecektir.

4. Adım

Bir far oturtma fırçası ile siyah veya daha iddialı bir göz makyajı istiyorsanız lacivert farı göz kapağınıza katlanma bölgesini geçmeyecek şekilde uygulayın. Daha sonra, karıştırma fırçası ile çok yukarı taşmayacak şekilde katlanma bölgenize dağıtın. Farınızı iyice dağıttınıza emin olun. İyi karışmamış keskin geçişler göz makyajınızı kötü gösterecektir.

5. Adım

Göz kapağınıza uyguladığınız koyu renk farı, ince bir far fırçası ile göz altınıza uygulayın.

6. Adım

Gözünüzün iç köşesine ve kaş altlarına highlighter uygulayın.

7. Adım

Bütünlüğün bozulmaması için göz içinize siyah göz kalemi uygulayın. Kirpiklerinizin daha dolgun görünmesi için üst kirpik diplerinize de uygulayın.

8. Adım

Göz makyajınızı tamamlayacak en önemli adım dolgun kirpiklerdir. Takma kirpik takarak koyu ve iddialı göz makyajınızı tamamlayın.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap