Ruj Nasıl Sürülür?

Ruj Nasıl Sürülür?

Ruju sürerken yapılması gereken küçük ayrıntıları hep atlarız. Ufak detaylar dudaklarımızın daha dolgun görünmesinde çok etkilidir. Hepimiz dudaklarımız mükemmel olsun isteriz. Peki ruj nasıl sürülür? Şimdi öğreneceğimiz bilgilerle mükemmel dudaklarınızı olabileceği en güzel hale profesyonel yardım almadan getirebileceksiniz.

Öncelikle, dudaklarınıza parmağınızla ya da bir diş fırçası ile peeling yapın. Kurumuş olan bölgelerden arındırıp nemlendirin. Bu iki işlem çok önemli. Bunları yapmazsanız kusursuz bir sonuca ulaşmanız çok zor olur. Nemlendirilmemiş dudaklar rujun pütürleşmesine sebep olur. Uygulamanın olmazsa olmazı diyebiliriz.

Sürmek istediğiniz rengi belirledikten sonra dudağınıza, fondöten ya da pudra uygulayın. Böylece dudaklarınız ruju emmeden daha kalıcı bir uygulama gerçekleştirmiş olursunuz.

Rujunuzla uyumlu dudak kaleminizi dudak çizgilerinizi daha belirgin hale getirecek şekilde dudak çizgilerinin biraz üzerinden uygulayın. Rujunuzdan bir ton koyu olanı tercih edebilirsiniz. Dudak kalemini çerçeve haricinde dudağınızın ortasına da birer çizgi olacak şekilde uygulayın. Böylece daha dolgun bir görünüme ulaşacaktır.

ruj nasıl sürülür

İdeal renginizi çeşitli renkleri üst üste uygulayarak da yakalayabilirsiniz. Bazen koyu renk rujlar çok baskın olur ve her konsepte uymaz. Böyle zamanlarda toprak rengi bir rujunuzu kırmızının altına uygulayarak istediğiniz tonlara uygun bir renk oluşturabilirsiniz.

Rujunuzu bir fırça yardımıyla uygularsanız çizmiş olduğunuz çerçevenin dışına taşırmadan sürmüş olursunuz. Ruj sürmenizi kolaylaştırıp daha profesyonel bir görünüm oluşturursunuz.

Son olarak daha dolgun bir görünüme ulaşmak için ise dudağınızın orta noktasına parlatıcı sürmeniz olacaktır. İstediğiniz görünüme bir adım daha yaklaştırmış olur. Dudaklarınızın üst kısmına ise hafif bir highlighter sürmeniz ise dudaklarınızın ön plana çıkmasını sağlar.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ece Mercan

İstanbul Ticaret Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü mezunu. İç mimar olarak çalışıyor. Aynı zamanda tiyatro ile uğraşıyor. Maskaraa.com' da yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap