Yeterli Miktarda Su İçmenin Cilde 6 Faydası - Maskaraa

Yeterli Miktarda Su İçmenin Cilde 6 Faydası

su icmenin cilde faydalari

Günlük yaşantımız da yeterli miktarda su tüketimin sağlığımıza faydası olduğu kadar cildimize de faydaları büyüktür ve adeta güzellik için var olan duru bir iksir diyebiliriz. Dünya starlarının birçoğu ciltlerinin ışıltısını suya borçlu olduklarını söylemiştir ve azımsanmayacak bu bilgi bilimle de eşdeğerdir. Peki suyun cilde faydaları nelerdir? Yeteri miktar da su tüketimi nasıl bir fayda sağlar? Gelin birlikte sizin için araştırdıklarımı inceleyelim.

su icmenin cilde faydalari

1. Böbrek performansıyla gelen güzellik.

Günlük yeterli su tüketimi böbreklerin aktif ve doğru çalışmasında büyük oranda yarar sağlıyor. Böylece organlar ve sindirim sisteminiz daha doğru ve temiz bir şekilde çalışma imkanına kavuşuyor. Dışkılama yoluyla hem vücudunuz hem de cildiniz kötü toksinlerden kurtuluyor.

2. Kırışıklığı geciktiriyor.

Kuru ve susuz ciltler, ince çizgilerimizi ve kırışıklıklarımızı göstermek için kusursuz bir ortam oluştururlar. Gerektiği kadar su içen bir insanın kırışıklıklarla karşılaşması için önünde uzun bir yol olur. Özellikle gece yatağa girmeden önce su içmek uyuduğumuz saat boyunca hücrelerimizin yenilenmesine yardımcı olur.

3. Şişlikleri önler.

Vücutta beliren şişlikler konusunda doğru bildiğimiz yanlışlar var. Şişliklerin fazla su içmekten kaynaklandığı yönünde bir efsane dolanıyor. Ama şişkinliğin sebebinin vücudun yeteri miktarda su almak istemesi ve sizin vücuda bu miktarı az vermenizden kaynaklı olduğunu bilmiyorlar. Özellikle sabah uyandığınız da ya da seyahat sonrası yüz hatlarınızda da belirgin şişlikler olur. Bu sorundan kurtulmanın temel anahtarı bol su tüketimidir. Su ile zayıflığın geldiği bilgisine güvenin. Özellikle yağ yakmadaki başarısı, diğer hiçbir şeyde alamayacağınız bir düzeyde etki yaratmaktadır.

4. Gözenekleri açar.

Bu sefer konumuz su içmek değil, suyu yüzümüze doğru şekilde uygulamak. Özellikle sıcak suyun buharı bol nem deposu olurken, ılık su ile yüz yıkamak ise gözeneklerin açılmasını sağlıyor. Kim daha sağlıklı ve ışıldayan bir cilt istemez ki? Cilt sağlığını en çok etkileyen su tüketimini artırmanız durumunda, uğradığınız değişime siz de başlarda inanmakta güçlük çekebilirsiniz. Ama hepsi gerçek…

5. Hassas ciltlerin kalkanı.

Özellikle güneşe karşı hassas olan ciltlerde bir şeyler ters gittiği an kızarmalar veya lekeler ortaya çıkar. Doğru şekilde su tüketirseniz bu kızarıklık ve lekelerden kurtulma şansınız büyük ölçüde yükseliyor. Alerjik olan bünyenizi ve cildinizi su ile destekleyerek cildinizi kalkan gibi koruma altına alabilirsiniz. Yaz aylarının tadını keyifle çıkarmak elinizde.

6. Gür ve sağlıklı saçlar.

Saç diplerine doğru şekilde uygulanan su, saçınızın hem kirlerden kurtulmasına hem de derisinin ihtiyaç duyduğu neme kavuşmasına yarar. Duşta yoğun sıcak su ile saçlarımızı yıkamamayı hatırlatmak isterim. Bu derinize zarar vereceği gibi saç tellerinizin kalitesini de bozmaktadır. Vücutta yeterli su bulunduğu ve saçınızı doğru yıkadığınız sürece, saçlarınız her zaman reklamlardaki gibi ahenkle dans edecektir.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Büşra Küçükateş Zengin

İş geliştirme uzmanı, sosyal araştırmacı, iktisatçı, sağlık ve güzellik üzerine araştırma yapmayı seven biri...

2 yorum

    • Biz teşekkür ediyoruz. Faydalı içerikler için takipte kalmanızı öneriyoruz. Sevgiler

Yorum yap