Buzun Cildinize Sağlayacağı 7 Büyük Fayda

Buzun Cildinize Sağlayacağı 7 Büyük Fayda

yuze buz surmenin faydalari

Yüzümüzde oluşan şişkinliklerin yok edilmesi ve cildimizin daha sıkı bir görünüm kazanması için bu rutinini hayatımızın bir parçası haline getirebiliriz. Buz ve isteğimize göre salatalıkla doldurulmuş bir kaba yüzümüzü koyabiliriz. Yüzü soğuk suya sokmak herkes için uygun olmayabilir ancak cildinize bir buz küpü sürmek, kusursuz bir görünüm elde etmenin kolay ve ekonomik bir yoludur.

1. Cildinizin ışıltılı görünmesini sağlar.

yuze buz surmenin faydalari

Yüzünüze buzla masaj yapmak kan damarlarınızı daraltır ve ilk başta cildinize kan akışını azaltır. Vücudunuz bir tepki olarak yüzünüze daha fazla kan dolaştırmaya başlar ve sonuç olarak sağlıklı görünen bir ışıltı elde edersiniz.

2. Diğer güzellik ürünlerinin emilimini artırır.

yuze buz surmenin faydalari

Kreminizin veya serumunuzun üzerine bir buz küpü sürmek, ürünün cildinize daha derin nüfuz etmesine yardımcı olacaktır. Yüzünüzdeki kılcal damarlar daraldığında, cildinizin güzellik ürünlerini daha iyi emmesine yardımcı olan bir çekme etkisi yaratır.

3. Koyu halkaları en aza indirebilir.

yuze buz surmenin faydalari

Yüzünüze düzenli olarak buz uygulamak genişlemiş kan damarlarını küçültür ve koyu halkaları en aza indirmenize yardımcı olabilir. Bir buz küpünü temiz bir beze sarın ve gözlerinizin altına uygulayın. Daha iyi sonuçlar için salatalık suyunu dondurun ve bu karışımı göz çevreniz için kullanın.

4. Makyajınızın daha uzun süre dayanmasını sağlar.

yuze buz surmenin faydalari

Bir buz küpü veya buz torbası mükemmel makyaj astarı görevi görebilir. Fondöten uygulamadan önce yüzünüzün her tarafına buz sürmek cildi sıkılaştırır, bu da makyajınızın daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Ayrıca makyajınızı tamamladıktan sonra yüzünüzü pudra ile kaplayıp ardından 15-30 saniye bir kase buz gibi suya yüzünüzü değdirin. Hem mat bir görünüm hem de saatlerce yüzünüzde kalan makyaja sahip olacaksınız.

5. Dudaklarınızı yumuşatır.

yuze buz surmenin faydalari

Buz küpleriyle yapılan nazik bir masaj, çatlamış dudaklarınız için harikalar yaratabilir. Buz, iltihabı azaltmaya yardımcı olur ve dudaklarınızı yumuşatabilir. Fakat bu işlemi yaparken dudaklar üzerine fazla baskı uygulamayınız.

6. Cildinizi temizler.

yuze buz surmenin faydalari

Sütlü buz küpleri tamamen doğal ve saf bir cildi ölü deriden arındıran peeling görevi görür. Süt, ölü cilt hücrelerinden kurtulmanıza yardımcı olan laktik asit içerirken, buz size parlak ve sağlıklı ışıltılı bir cilt verir.

7. Cilde yağsız bir görünüm kazandırır.

yuze buz surmenin faydalari

Yüze buz sürmek, yağ üreten gözenekleri küçülterek size daha mat görünümlü bir cilt kazandırır. Daha iyi sonuçlar ve cildinizin iyi beslenmesini sağlamak için buza biraz limon suyu ekleyin.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Ümmü Gülsüm Umut

Bartın Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu. Yeni ve güncel olana merakı olan, kitap okumayı çok seven, öğrendiklerini paylaşmaktan mutlu olan biri.

Yorum yap