Kırmızı Ruj İle Büyüleyici Bir Görünüm Yakalamanın Sırları | Maskaraa

Kırmızı Ruj İle Büyüleyici Bir Görünüm Yakalamanın Sırları

kirmizi rujun etkisi

Kırmızı ruj, yüzünüzü değiştirebilecek makyaj ürünlerinin başında geliyor. Bu zamansız renk, gücün, şıklığın, zarafetin ve özgürlüğün sembolü haline gelmiştir. Diğer makyaj malzemelerinin aksine kırmızı ruj, hem günlük hayatınızda giydiğiniz kıyafetler ile uyum sağlar hem de gece dışarı çıkarken ve partilere giderken genel görünüşünüzü tamamlayıcı son dokunuştur. Bu iddialı rengi ne zaman sürerseniz sürün, dudaklarınızı ilgi odağı yapacağından emin olabilirsiniz.

1- Ten renginize uygun kırmızı tonu seçin.

kirmizi rujun etkisi

Pembe alt tonlu ve açık renk tenler için ahududu kırmızısına yakın bir renk seçmeniz size daha çok yakışacaktır. Diğer yandan cilt alt tonunuz daha sıcak ve bronz tonlarda ise kırmızı-turuncu renklerinde bir ruj seçmeniz doğru olacaktır.

2- Kırmızının farklı tonlarını karıştırın.

kirmizi rujun etkisi

Bir önceki maddeden de anlaşılacağı üzere kırmızı, turuncudan bordoya kadar çok çeşitli renk tonlarına sahiptir. Eğer benzeri olmayan ve size en çok yakışacak bir kırmızı tonu elde etmek istiyorsanız yaratıcılığınızı kullanın ve evde sahip olduğunuz rujları karıştırmayı deneyin.

3- Işıltılı ve parlak kırmızılardan kaçının.

kirmizi rujun etkisi

Kalıcı etkili kırmızı ruj için mat rujları tercih etmeniz önemlidir çünkü hem etrafa bulaşmaz hem de uzun süre dayanıklı olur.

4- Dudaklarınızı ölü derilerden arındırmak için peeling yapın.

kirmizi rujun etkisi

Dış görünüşünüzde öne çıkan yer dudaklarınız olacağı için ölü derilerden arındırıp pürüzsüz bir görünüm elde etmeniz dudaklarınızın daha çarpıcı görünmesine yardımcı olacaktır. Şeker ve bal karışımı ya da şeker ve zeytinyağı kullanabilirsiniz. Malzemeleri karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı parmak uçlarınızla masaj yapın, durulayın ve ardından biraz nemlendirici sürün.

5- Kırmızı dudak kalemi ile dudaklarınıza çerçeve çizin ve içini doldurun.

kirmizi rujun etkisi

Dudakları çerçevelemek birçok kadının atladığı ama en önemli adımlardan biridir. Dudaklarınızın kenarlarından başlayarak hatlarını çizin ve daha sonra aynı renk ile içini doldurun. Bunu yapmak makyajınızın daha uzun süre kalmasını sağlayacak ve rujunuzun dudak kenarlarına dağılmasını önleyecektir.

6- Ruju dudak fırçası ile sürün.

kirmizi rujun etkisi

Ruju doğrudan sürmek daha kolay gelse de bir fırça yardımı ile sürmek daha mükemmel sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

7- Rujun fazlalığını alın.

kirmizi rujun etkisi

Rujunuz içtiğiniz bardaklarda veya öptüğünüz yanaklarda değil, dudaklarda kalmalıdır. Yemek yerken rujun dişlerinize, bardaklara ya da çatal kaşıklara bulaşmaması için rujun fazlalığını bir peçeteye sildiğinizden emin olun.

8- Makyajda eyeliner sürerek aşırıya kaçmayın.

kirmizi rujun etkisi

Cildinizin geri kalanı, özellikle de gözlerinizde daha sade bir tarz seçin. Eyeliner, renkli farlar ve göz kalemi kullanmaktan kaçının. Göz makyajınızı bir maskara ile tamamlayın. Böylece dudaklarınız, gözlerinizin gölgesinde kalmamış olur.

9- Dudaklarınızı ve tırnaklarınızı uyumlu hale getirin.

kirmizi rujun etkisi

Kırmızı, hem dudaklara hem de tırnaklara sürüldüğünde en iyi sonucu verir. Bu yüzden görünümü tamamlamak için kırmızı ruj sürdüğünüzde tırnaklarınıza da kırmızı oje sürerek görünümünüzü tamamlamayı unutmayın.

10- Dikkatleri makyajınıza çekecek bir kıyafet seçin.

kirmizi rujun etkisi

Kıyafetlerinizi seçerken, dikkat çeken yerin makyajınız olması için bej, gri ve beyaz gibi daha nötr renkler seçmeye özen gösterin. Kırmızı dudakları siyah elbiseler ile eşleştirmek yapabileceğiniz en göz alıcı kombinasyon olabilir. Klasik ve zamansız bir kıyafet olmasının sebebi bu olabilir. Fuşya gibi kırmızıya rakip canlı renkleri giyiminizde kullanmaktan kaçınmalısınız.

Kaynak: Brightside

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Büşra Mutlu

Kahvesiz yapamayan, dinlemekten, okumaktan ve yazmaktan keyif alan biri...

Yorum yap