Küçük Dokunuşlarla Görünüşünüzü Mükemmelleştirin - Maskaraa

Küçük Dokunuşlarla Görünüşünüzü Mükemmelleştirin

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Moda dünyasından ne kadar kopuk olursak olalım, nasıl göründüğümüz bizim için her zaman önemlidir. Çünkü kıyafetlerimiz aslında bizim, bir nevi aynamız durumundadır. Kendimizi nasıl hissettiğimizi ya da nasıl gördüğümüzü yansıtmaktadır. Yapılan bir ankete göre, insanların %50’si görünüşlerinin kimliklerini tanımlamada ve tamamlamada bir etken olduğunu görüşünü savunmakta. Bu nedenle, kendiniz gibi hissetmenize neden olan küçük şeylere dikkat etmek çok önemlidir.

İşte kıyafetlerinizin iyi görünmesini sağlayacak birkaç ipucu ve püf noktaları…

1. Pantolonunuzun boyuna dikkat edin

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Bol ve geniş paçalı pantolonlar şu sıralar çok moda ama siz klasik skinny jean pantolon giymeyi tercih ediyor olsanız bile yine de uzunluğuna dikkat etmeniz gerekir. Kot pantolon satın almadan önce tarzınızı göz önünde bulundurmanızda fayda var.

Yüksek topuklu ayakkabı giymeyi seven bir kadınsanız, pantolonunuzun yerin hemen üstünde durduğundan emin olun. Eğer sneaker ayakkabı giymeyi tercih ediyorsanız yere sürünmesi ve kirlenmemesi için pantolonunuzun boyunun her zaman ayakkabı çizgisiyle aynı hizada olmasına özen göstermelisiniz.

2. Fondöten renginin boynunuza uymaması

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Makyajınızı yaptıktan sonra yüzünüzün boynunuza uymadığını çok geç fark ettiyseniz, yalnız değilsiniz!
Fondöteninizi satın alırken, birden fazla bölgenizde deneyerek satın almak en mantıklısı olacaktır. Çene boyunca, yüzünüzün merkezine, boynunuza deneyerek ve kullanacağınız mevsimi hesaba katarak fondöten renginizi belirlemelisiniz.

Ayrıca renk eşitsizliğini en aza indirmek için fondöteninizi, çene kemiğinden başlayarak boyuna kadar aşağı ve yukarı doğru hareketlerle sürmelisiniz.

3. Büyük desenli kıyafetleri birlikte giymek

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Devasa ya da cesur desenler yalnızca daha büyük görünmenizi neden olmakla kalmaz, aynı zamanda her şeyi aşağı çeker. Kararsız kaldığınızda, tek bir desenli parça giyin ve diğer her şeyi klasik ve nötr tutun.
Başlarda yalnızca tek desenli parçaları nasıl kombinleyeceğinizi öğrenmek, daha sonra büyük desenli parçaları birleştirmekte size kolaylık sağlayacaktır.

4. Sizi yansıtmayan kıyafetler giyinmek

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Nasıl giyindiğimiz, kıyafet ve renk seçiminden çok daha önemlidir. Kendimizi nasıl hissettiğimizi ve kişiliğimizi nasıl ifade ettiğimizi gösterir. Bu aslında, normalde giymeyeceğimiz bir şeyi giydiğimizde neden farklı ve rahatsız hissettiğimizi açıklıyor aslında.

Bir kıyafeti arkadaşınızın üzerinde beğenmiş olabilirsiniz, ancak aynı kıyafet sizde onda durduğu gibi durmayabilir. Kesinlikle istediğimiz enerji bu değil. Tarzınızı korurken renklere, desenlere ve uzunluklara dikkat etmek, kıyafeti farklı şeylerle kombinlemek kendimize yakıştırmaya yardımcı olabilir.

5. Vücut hatlarınızı benimsememek

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Doğru kıyafeti bulmanın en önemli yollarından biri vücut şeklinizi dikkate almaktır. Doğru kıyafetler, hatlarınızı ve en iyi özelliklerinizi vurgulamalıdır. Vücut şekliniz, gardırobunuzdan en iyi şekilde nasıl yararlanabilmenize yardımcı olabileceği gibi hangi kıyafetlerin size uygun, hangilerinin uymayacağını da belirleyecektir.

6. Yaşınıza göre giyinmemek

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Üzerinizde iyi görünen şeyler zamanla değişir, ancak bu, yaşlandıkça muhteşem görünmeye devam edemeyeceğiniz anlamına gelmez. Sizin için neyin doğru olduğundan tam olarak emin değilseniz, zaman geçtikçe daha iyi göründüğü için sık tercih edilen klasik giyinmeyi deneyebilirsiniz.

Yirmili yaşlarda kullandığınız ince askılı elbiseleri ve kısa üstleri geride bırakmak ve gardırobunuzu bir üst seviyeye çıkarmak en iyisi olacaktır. Bilek boyu elbiseler, pantolon takımları ve günlük gömlekler gibi öğeler, stil değişiklikleri yaparken sizlere fazlasıyla yardımcı olacaktır.

7. Yanlış renkler giymek

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Yanlış renkleri giymek en yaygın bir moda hatalarından bir tanesidir. Arkadaşlarınızın üzerinde gördüğünüz parlak sarı veya pembe renkler, onlarda durduğu gibi sizde durmayabilir. Farklı renkleri deneyin ve size en çok yakışanları seçin.

8. Yüz şeklinize göre yanlış gözlük seçimi

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Tıpkı vücut şekliniz gibi yüz şekliniz de gözlük veya güneş gözlüğü satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli bir husustur. Çerçeveler kim olduğunuzu, tarzınızı ve kişiliğinizin nasıl olduğunu göstermenin mükemmel bir yoludur.

Size uygun bir gözlük illa ki bulursunuz. Öncelikle yüz şeklinize karar vermelisiniz. Kare, oval veya kalp şekli gibi genel yüz şekillerini araştırıp yüzünüze gidecek olan gözlük tercihinizi bunlara göre yapabilirsiniz.

9. Yanlış sütyen ölçüsü giymek

kucuk dokunuslarla gorunusunuzu mukemmellestirin

Satın almadan önce sütyeninizin tam oturduğundan emin olun. Yukarı çıkıyorsa, önünde bir boşluk bırakıyorsa veya çok sıkı görünüyorsa, tercih etmemelisiniz. Her şeyin mükemmel şekilde oturduğundan emin olmak için farklı boyutları deneyin veya mağaza çalışanlarından yardım alın.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Işıl Yıldız

Çakraların dengesine, sözlerin büyüsüne ve şimdi'nin gücüne inanan, meditasyon ve mistizme meraklı, yazmayı ve araştırmayı seven, bol gezen, bol okuyan, yeni rotalar keşfetmeyi ve keşfettirmeyi seven - anda ve farkında olan biri...

Yorum yap