Kim Kardashian Makyajı Nasıl Yapılır?

Kim Kardashian Makyajı Nasıl Yapılır?

kim kardashian makyaji nasi yapilir

Pürüzsüz bir cilt, abartılı kontürler, highlighterlar, dolgun kirpikler… Giyim tarzıyla, makyajıyla, yaşam stiliyle her şeyin en abartısını yapan ve attığı her adımı olay olan Kim Kardashian, gittikçe doğallaşmaya giden makyaj trendlerine bambaşka bir bakış getirdi. Her yaptığını kendine yakıştırmayı başaran Kim Kardashian, son yıllarda moda trendlerini belirleyen isim haline geldi. Kusursuz cilt, gölge oyunları ve çarpıcı göz makyajının öne çıktığı Kim Kardashian makyajı nasıl yapılır ve kolay bir şekilde uygulamak için yazımızı okumaya devam edin.

Kusursuz bir cilt

Kardashianlar diyince aklımıza kusursuz, porselen gibi bir cilt geliyor. Kim Kardashian makyajının en önemli adımlarından biri kusurlarımızı iyi bir şekilde kapatmak. Cildinizi temizleyin ve nemlendirin. Fondöteninizi uygulayın. Fondötenle kapanmayan lekeleriniz varsa corrector veya kapatıcınız yardımıyla lekelerinizi kapatın ve pudra ile sabitleyin.

Kim Kardashian makyajında aydınlık göz altları dikkatimizi çekiyor. Göz çevrenize göz altı kapatıcınızı uygulayın. Eğer elinizde varsa ten renginizden bir ton açık bir kapatıcı uygulayabilirsiniz. Daha sonra, transparan pudranızı uygulayın ve bir kaç dakika bekledikten sonra bir fırça yardımıyla temizleyin.

Çarpıcı gözler

Toprak tonlarının hakim olduğu koyu göz makyajı ve dolgun kirpikler Kim Kardashian makyajının vazgeçilmez bir parçası. Göz makyajınıza başlamadan önce, farınızın kalıcılığını artırmak ve renklerin daha belirgin görünmesini sağlamak için göz kapaklarınıza açık renk far uygulayın. Bu far, göz bazı işlevi görecektir. Daha sonra, açık kahverengi bir tonla göz kapağınızdan geçin ve koyu kahverengi bir farla göz kapaklarınızın kenarlarını ve katlanma bölgenizi gölgelendirin. Karıştırma fırçası ile farınızı iyice dağıtın. Daha kolay bir uygulama için renkleri kontrollü bir şekilde koyulaştırmaya özen gösterin. Göz kapağınızı bitirdikten sonra ince bir fırça ile koyu kahverengi farınızı alt kirpik diplerinize uygulayın.

kim kardashian makyaji

Kim Kardashian makyajının kilit noktası dolgun kirpiklerdir. Gözlerinizin içine siyah göz kalemi çekin ve takma kirpik takın. Eğer takma kirpik kullanmak istemiyorsanız kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinizi kıvırıp bolca maskara uygulayabilirsiniz.

Düzgün ve kavisli kaşlar

Son yıllarda doğal ve dağınık kaşlar moda olmasına rağmen Kardashianlar çizilmiş, kusursuz, kalın kaş görünümünü devam ettiriyor. Kaşlarınızı, kaş farı veya kaş kalemiyle doldurduktan sonra kaş sabitleyicisi ile sabitleyin. Kaş sabitleyiciniz yoksa kaş tarağınıza saç spreyi sıktıktan sonra kaşlarınızı yukarı doğru taramak da aynı işlevi görecektir. Kaşlarınızı bitirdikten sonra kaş altlarınıza açık renk bir far veya highlighter uygulayın.

Gölge oyunları ve allık

Kim Kardashian‘ın popüler olması ile kontür uygulaması günlük makyaj rutinimize girdi. Kardashianlara baktığımızda kemikli yüz hatları, çıkık elmacık kemikleri ve bronz tenleri dikkatimizi çekiyor. Elmacık kemiklerinize, burnunuza ve alnınıza kontürünüzü uygulayın. Elmacık kemiklerinizi daha da belirginleştirmek için şeftali tonlarında allık kullanın. Eğer bronz ten görünümünden hoşlanıyorsanız bronzerınızı yanaklarınıza ve alnınıza uygulayıp büyük bir fırça ile iyice dağıtarak doğal bir bronzluk elde edebilirsiniz. Gölgeleme işlemi bittikten sonra altın veya şampanya tonlarında highlighter uygulayın.

Nude dudaklar

Her konuda abartmayı seven Kim Kardashian, ruj rengi seçiminde doğallıktan yana. Dudağınızın renginde bir dudak kalemi ile dudaklarınızı çerçeveleyin ve parmağınızla dağıtın. Bu sayede dudaklarınız daha dolgun gözükecektir. Daha sonra, nude tonlarda mat rujunuzu uygulayın. Dilerseniz böyle bırakabilir veya üzerine parlatıcı sürebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer içerikler

Yazar hakkında

Özge Özbaşar

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencisi. Aynı zamanda maskaraa.com’da çeşitli kategorilerde yazar olarak devam ediyor.

Yorum yap